Међутим, налоге руских амбасада у Шпанији и Белорусији, на пример, „Твитер“ није означио.
Компанија „Твитер“ најавила је да ће почети са означавањем страница медија који су под контролом власти, као и налога власти сталних чланица Савета безбедности УН, високих руских званичника, укључујући министра спољних послова, амбасадоре, званичне представнике и главне дипломатске лидере.
Што се тиче обележавања медија под државном контролом, компанија је саопштила да намерава да означи профиле и самих медија и њихових главних уредника и руководилаца. Компанија ће такође престати да укључује такве налоге у „препоручене“.
Ознака „Руски државни налог“ већ се појавила на налозима председника Руске Федерације, Владе Русије и Дмитрија Медведева. На страницама новинске агенције „РИА Новости“, „Вести“ и „Вести ФМ“, РТ, личне странице главног уредника РТ, новинске агенције Русија севодња, агенције „Спутњик“ и многих других медија, стоји ознака „Руски државни медиј“.
Компанија „Твитер“ је саопштила да се медији са „уређивачком независношћу“ које финансира држава, као што су Би-Би-Си у Великој Британији и „Ен-Пи-Ер“ у САД неће маркирати.