„Након завршетка треће фазе међународних клиничких тестирања биће могуће приступити регистрацији инактивиране вакцине. По нашим проценама, до краја децембра ове године, вакцина против ковида 19 могла би се појавити на тржишту. Према нашим прогнозама, истраживачки институт за биолошке производе у Пекингу моћи ће да производи до 120 милиона инактивираних вакцина годишње, а још 100 милиона ће производити Институт за биолошке производе у Вухану“, истакао је Лу Цинжен, преноси „Сина“.
Према његовим речима, истраживачки институт из Пекинга је 27. априла започео клиничка тестирања инактивиране вакцине, 28. јуна су објављени резултати прве и друге фазе тестирања, а 23. јуна компанија „Синофарм“ је започела трећу фазу тестирања у Уједињеним Арапским Емиратима.
Он је додао да је вакцина безбедна, да током прве и друге фазе клиничких тестирања није забележ ниједа случај са тешким нежељеним ефектима, а после вакцинације пацијенти су добијали антитела.
Према његовим речима, након једне вакцинације, антитела на вирус корону се стварају код 97 одсто пацијената.
Међутим, након ревакцинације, тај показатељ се повећава до скоро 100 одсто. Цена две инцјекције вакцине ће коштати око 144 долара.
Прочитајте још:
- Кина одобрила своју прву вакцину против корона вируса
- Бесомучна трка великих сила: Ко пре до вакцине, пење се на трон глобалне политике
- Америка оптужила кинеске хакере за крађу података о вакцини против короне