Црвена звезда победила Тирану /видео/

© AFP 2023 / ANDREJ ISAKOVICЦрвена звезда
Црвена звезда - Sputnik Србија
Фудбалери Црвене звезде победили су Тирану 1:0 (0:0) и пласирали се у 3. коло квалификација за Лигу шампиона.

Тешком муком је тим Дејана Станковића прошао албанског представника на стадиону "Ер Албанија", преноси Б92.

И то голом пробуђеног Антонија Мендеша Томанеа у 62. минуту када је у стилу најбољих центарфорова света погодио главом јаким трзајем. Управо је Томане, уз Милана Борјана, био тај ко је преломио овај меч.

Мучна утакмица за црвено-беле у главном граду Албаније.

То је прави опис гледајући да су прошли су кроз мали пакао Тиране у мечу у коме су имали само шутева у оквир гола.

Као и против Пролетера "бачено" прво полувреме, осим шансе Александра Катаија, ништа конкретно нисмо видели од изабраника Дејана Станковића.

Шта више, откад се Тирана ослободила иницијативе почетних 20 минута, могла је олако утакмица да оде у други смер пре тренутка одлуке. Спасилац је, по ко зна који пут у Европи, био капитен и голман Милан Борјан.

Прво се није дао изненадити после "слободњака" Хочоларе, а онда и у шанси утакмице – моменту који је превагнуо "тас на ваги".

Само четири минута пре гола Томанеа, Тирана је имала зицер преко Мучија.

Незгодни нападач прелако је избацио Панкова, имао само Борјана испред себе, али је искусни голман изашао као победник из тог дуела, уз помоћ стативе.

Такве ситуације се кажњавају на супротној страни, што је на својој кожи осетила Тирана.