Тако смо данас, усред изборног дана објавили проверену и потпуно аутентичну вест да су црногорски војни капетан и 10 војника који су послати на испомоћ полицији на чување границе Кула, у близини Рожаја, демонстративно предали оружје и отишли у Никшић на гласање.
Према сведочењу из прве руке, било је предвиђено да војници гласају писмом, али су затражили да један од њих буде у „комисији“ која та писма носи. Пошто им то није дозвољено, одлучили су да оду на гласање у Никшић на њихова бирачка места. Министарство одбране је, покушавши да демантује ту вест која је одјекнула у читавом региону, своју верзију приче објавило путем званичног твитер налога.
Reagovanje na lažnu informaciju @SputnikInt
— Defence MNE (@defence_mne) August 30, 2020
9️⃣ pripadnika #VCG, koji se nalaze na zadatku ispomoći graničnoj policiji u rejonu Rožaja, jutros je omogućeno da glasaju u Nikšiću. Njima je organizovan prevoz do mjesta glasanja, nakon čega su se uputili nazad na radno mjesto. 1/4 pic.twitter.com/lyI0uiWBrJ
Саопштили су, између осталог, да је деветорици припадника Војске Црне Горе, који се налазе на задатку испомоћи граничној полицији у рејону Рожаја, јутрос омогућено да гласају у Никшићу. Њима је, пише у „демантију”, организован превоз до места гласања, након чега су се упутили назад на радно место, а да су тренутно у близини Kолашина.
Разумемо потребу да Министарство одбране хитно покуша да санира политичку штету због обелодањивања оваквог догађаја током изборног дана али они у свом невештом саопштењу ништа у суштини нису негирали. Осим што понављају да Спутњик лаже.
Наиме, Спутњик није ни тврдио да војницима који су решили да не гласају писмом већ да оду у Никшић на бирачко место, није обезбеђен превоз, како би могли и да се врате на посао, већ смо написали да су отишли приватним комбијем. Спутњик није ни тврдио да се војници нису вратили на своје дужности, нити смо се тиме бавили.
Такође, нисмо тврдили ни да Министарство одбране није свим својим припадницима омогућило да остваре бирачка права јер заиста верујемо да им то нико не може ни ускратити.
Дакле, стојимо иза истините вести да су војници одбили да гласају писмом што им је понуђено и да су отишли у Никшић да остваре своја уставом загарантована права. Као и увек, објављене информације смо проверили из два релевантна извора које из разумљивих разлога не можемо да откријемо.
Прочитајте још: