Кравцов је рекао да они намеравају да наставе своју делатност у Украјини.
„Ако се гледа дугорочно у вези са даљим активностима, јасно је да док су у затворима људи, као што су Виктор Бабарико, Сергеј Тихановски, док људе незаконито прогањају, док је неизвесно где је Марија Колесњикова, наши планови (овде у Украјини) могу бити само да наставимо да радимо што и до сада користећи све могућности“, рекао је он Кијеву.
Кравцов је додао и да су му у Одсеку финансијских истрага државне контроле Белорусије претилу кривичним поступком, везано за његова ранија радна места, уколико се не сложи с тим да Колесњикову изведе из земље а у циљу деескалације ситуације око протеста.
Родњенков изнео је своју верзију догађаја на белоруско-украјинској граници.
Он је рекао да је у колима пронашао карте за њега и Кравцова за Турску, а за чланицу председништва Координационог центра Марију Колесњикову за Минхен преко Беча.
„То што смо се нашли на територији Украјине је апсолутно легално. Нема у томе ничег необичног. Имали смо важеће пасоше, лекарско осигурање, тест на вирус корона... ‘Помогли су нам’ у организацији посете, обезбеђен нам је читав низ ствари: тест, чак смо и карте нашли, за мене и Ивана за данас за Турску, за Марију авиокарта за Минхен преко Беча “, навео је он.
Навео је и да је Колењикова на силу угурана у кола, да се она томе противила, а да је затим поцепала пасош.
„Појавила се Колесњикова. Водили су је, могло се чути да је воде силом, да се противи, на силу су је угурали на задње седиште“, описујући догађаје на граници претходне ноћи.
Раније данас њен колега из Координационог савета Павел Латушко је рекао да је Колесњикова била приморана да оде из Украјине и да је због тога поцепала пасош.
Родњенков и Крабцов су рекли и да немају за сада намеру да у Украјини траже политички азил.
Председник Белорусије Александар Лукашенко изјавио је раније данас да је Колесњикова хтела да побегне у Украјину код своје сестре, а да су је колеге избациле из аутомобила.