Он је додао и да треба да одлучимо да ли је теже носити маске или сахрањивати преминуле од Ковида-19, констатујући да би уз више разумевања и солидарности могли да спречимо разорност још једног таласа.
„Треба да се одлучимо… Да ли су нам важнија масовна весеља или да држимо заједно епидемију под контролом… Да ли је значајније да организатори свадби, музичари, продавци венчаница успешно раде, да спортски навијачи присуствују утакмицама, да ли су нам важнији масовни скупови и разни догађаји које волимо и у којима уживамо или су нам важнији животи људи И чување здравственог система Србије? Да ли су нам путовања важнија од здравствене безбедности? Да ли и када је бесмислено ризиковати због окупљања која се данас могу уз мало више воље безбедно и јефтиније организовати онлајн (конгреси, конференције)?”, навео је у објави на Фејсбуку.
Кон је упитао и да ли смо у стању да се, као друштво, још више адаптирамо, да држава помогне и онима којима до сада није, а објективно не могу због епидемије да раде.
„Треба да се одлучимо, да ли је теже спровести мере обавезног ношења маски или свакодневно сахрањивати преминуле од Ковид-19… А могли бисмо заједно уз много више разумевања и солидарности, само стриктним спровођењем мера, да спречимо разорност још једног таласа, пика, повећања. Да га бар значајно ослабимо… Заиста зависи од свих нас. И то неће решити појединци, влада, председник… Сви су само у прилици да показују пут, траже и проналазе излаз, а резултат долази само са постојањем разумевања и солидарности”, додао је.
У Србији је досад забележено 32.136 случајева заразе вирусом корона, а од последица Ковида-19 умрло је 729 људи.