Ђоковић у финалу Рима после велике борбе са Рудом

© AFP 2023 / RICCARDO ANTIMIANIНовак Ђоковић на мастерсу у Риму
Новак Ђоковић на мастерсу у Риму - Sputnik Србија
Најбољи тенисер света Новак Ђоковић пласирао се у финале Мастерса у Риму, пошто је данас победио Норвежанина Каспера Руда 7:5, 6:3.

У своје 10. финале турнира у Риму, Ђоковић се пласирао после два сата и 11 минута игре.

Српски тенисер у раној фази меча изгубио је гем на свој сервис, а предност од једног брејка Руд је чувао све до 10. гема, када је сервирао за сет.

Ђоковић је успео да спаси две сет лопте, након чега је ривалу одузео сервис и изједначио на 5:5.

Наредни гем донео је нове три брејк лопте за Норвежанина, које није искористио, да би Ђоковић освојио сервис гем и у следећем брејкнуо ривала за вођство у сетовима.

У другом сету први тенисер имао је вођство од 5:2, сервирао за победу, али је Руд успео да врати брејк, иако је Ђоковић имао две меч лопте.

У деветом гему Норвежанин није имао шансе, Ђоковић је без изгубљеног поена дошао до брејка и финала, у ком ће му ривал бити бољи из дуела Дијего Шварцман–Денис Шаповалов.

Мастерс у Риму игра се за наградни фонд од 3.465.045 евра.