Партизан и Војводина завршили такмичење у Европи

© AP Photo / Darko VojinovicЏејмс Овен и Саша Здјелар у акцији
Џејмс Овен и Саша Здјелар у акцији - Sputnik Србија
Фудбалери Партизана завршили су такмичење у Европи, пошто су у трећем колу квалификација за Лигу Европе поражени у Белгији од тима Шарлроа са 2-1.

Утакмица је у регуларном току завршена резултатом 1-1, па су играни продужеци.

Белгијски тим постигао је гол у продужецима, а резултат 2-1 остао је до краја утакмице.

Стрелац јединог гола за Партизан био је Сума у 54. минуту, док су голове за Шарлроа постигли Десолеил у 11. и Резаи у 107. минуту.

И фудбалери Војводине такође су поражени у трећем колу квалификација за Лигу Европе готово идентично као Партизан.

Војводина је изгубила после продужетака 2-1 од белгијског Стандарда, док је резултат у регуларном току био 1-1.

Стрелац за Новосађане био је Бојић у 75. минуту, док су голове за Стандард постигли Авенати у 47. и Амалах одмах на почетку продужетака.

Једини представник српског фудбала у европским такмичењима тако остаје Црвена звезда, која ће играти у плеј-офу за групну фазу Лиге европе против јерменског Арарата.