Он је то изјавио у разговору са генералним секретаром НАТО Јенсом Столтенбергом током састанка у Анкари, саопштила је председникова администрација.
Наводи се и да је Ердоган током разговора обратио пажњу на то да „одлуке Савета безбедности УН и ОЕБС-а позивају Јерменију да у потпуности напусти окупирану азербејџанску територију“.
Претходно је Ердоган изјавио да се нада да ће Азербејџан наставити офанзиву и ослободити своју земљу у Карабаху.
„Азербејџан је већ ослободио велику територију. Надам се да ће наставити своју борбу док не ослободи све своје земље у Карабаху“, рекао је Ердоган.
Ситуација у Нагорно-Карабаху ескалирала је крајем септембра. Баку и Јереван међусобно се оптужују за избијање сукоба. У Јерменији је објављено ратно стање и општа мобилизација. У Азербејџану је уведен полицијски час и делимична мобилизација.
Сукоб у Нагорно-Карабаху започео је у фебруару 1988. године, када је ова аутономна област објавила отцепљење од Азербејџанске ССР. После оружаног сукоба 1992-1994, Баку је изгубио контролу над Нагорно-Карабахом и седам суседних региона.
Од 1992. године воде се преговори о мирном решавању сукоба у оквиру Минске групе ОЕБС-а, на чијем су челу три копредседавајућа – Русија, САД и Француска. Азербејџан инсистира на очувању свог територијалног интегритета, а Јерменија штити интересе непризнате републике, с обзиром да Нагорно-Карабах није страна у преговорима.