Доу Џонс ослабио је 410 бодова или 1,44 посто, на 28.195 бодова, док је S&P 500 склизнуо 1,63 посто, на 3.426 бодова, а Nasdaq индекс 1,65 посто, на 11.478 бодова, преноси портал „Индекс“.
У свих 11 најважнијих сектора S&P 500 индекса цене деоница су јуче пале, а највише у енергетском, за 2 посто. Једино је дефензивни, комунални сектор пао мање од 1 посто.
Оштро су пале, више од 2 посто, и цене деоница технолошких дивова, као што су Епл, Мајкрософт и Амазон.
Све мањи изгледи за договор Беле куће и Конгреса
Изгледа да су све мањи изгледи да ће Бела кућа и Конгрес постићи компромис о додатном пакету помоћи економији у борби против корона кризе до председничких избора почетком новембра.
Ненси Пелоси, председница Представничког дома Конгреса, казала је у недељу да би договор с Белом кућом о подстицајним мерама могао да буде постигнут до председничких избора, али да би у том случају преговори морали завршити до уторка.
Председник Доналд Трамп поручивао је последњих дана да је спреман да повећа подстицаје па би предлог Беле куће о пакету фискалне помоћи економији могао да буде већи од 1800 милијарди долара.
Пелоси је то одбила јер је то знатно мање од предлога демократа који досеже вредност од 2200 милијарди долара.
Пелоси и министар финансија Стивен Мнучин преговарају и разлике између њих се смањују па се Пелоси нада да би до краја уторка могло бити јасно је ли пакет подстицаја могућ пре председничких избора 3. новембра, поручено је јуче из канцеларије Пелосијеве.
„Недостатак конкретних вести о подстицајима је забрињавајући, заједно с вестима о ширењу вируса корона и неизвесности у вези избора. Раст броја новозаражених вирусом показује да су подстицајне мере изузетно важне“, каже Мона Махајан, аналитичарка у фирми „Allianz Global Investors“.
Улагаче, наиме, забрињава брзо ширење вируса корона у неким деловима САД-а. Број нових случајева ковида-19 у САД-у порастао је прошле недеље 13 посто, или за више од 393 хиљада, па се приближио нивоима који су забележени на врхунцу током лета.