Падобранци су на полигон слетели брзином од 160 километара на сат. Затим су имали марш од 60 километара до центра за обуку у месту Сељцах, где је организован завршни тест.
Будући команданти Ваздушно-десантних снага су на полигону усавршавали вештине гађања малокалибарским наоружањем, командовање војницима, као и извршавање одређених задатака.
Ил-76 је пројектован за транспорт војника, опреме и за друге задатке. Направљен је у дизајнерском бироу „Иљушин“ према пројекту и под вођством академика Хенриха Новожилова. Максимална маса достиже 200 тона. Авион може да превози до 60 тона терета на удаљеност до 4.000 километара.
направљене су и многе друге модификације авиона, укључујући противпожарни Ил-76М, који се за кратко време може претворити у камион. Затим, авион за откривање радара великог домета А-50; танкер Ил-78; медицински Ил-76МД „Скалпел“, на коме се налазе три медицинска модула који обављају функције предоперативне, операционе сале и јединице интензивне неге; Ил-76МДК „Космос" за обуку космонаута у условима бестежинског стања; летећа лабораторија Ил-76ЛЛ за развој и испитивање авионских мотора.