Извор није открио са које стране сукоба су повређене трупе, преноси Ројтерс.
Борбе у Тиграју почеле су јуче након што је премијер покренуо војне операције као одговор на оно што је описао као напад локалних власти на савезне трупе.
Тензије ескалирају од септембра, када је су у Тиграју одржани регионални избори упркос противљењу савезне владе, која је гласање назвала „нелегалним".
Последњих дана обе стране су се међусобно оптуживале за планирање војног сукоба.
У среду је локална владајућа странка Народноослободилачки фронт Тиграј (ТПЛФ), покушала да украде артиљерију и другу опрему од тамошњих савезних снага, саопштио је кабинет премијера Абија Ахмеда.
„Последња црвена линија пређена је овим нападима и због тога је савезна влада приморана на војну конфронтацију“, саопштила је савезна влада, додајући да је циљ био да се спречи нестабилност која захвата регион и земљу.
Етиопија је прогласила ванредно стање у северној регији Тиграј након што је премијер наредио војсци да се супротстави Регионалној влади, за коју тврди да је извела смртоносни напад на војну базу, преноси агенција Анадолија
Редван Хусеин, портпарол новоосноване радне групе за ванредно стање, рекао је да влада на ТПЛФ гледа као на правог непријатеља, а не на регион Тиграј.
„Овај сукоб је са врло малом групом уских интереса, која је усредсређена на дестабилизацију националног поретка", рекао је Редван на брифингу.
Америчка амбасада у Етиопији позвала је обе стране на деескалацију и заштиту цивила.
Током викенда наоружани нападачи убили су 32 особе и запалили више од 20 кућа у Оромији у западној Етиопији. Тамошња власт је навела да је напад на етничку групу Амхара извела побуњеничка Ослободилачка војска Оромије, али она засад није помињала напад, док је сличне извештаје раније негирала.
Амхари су по бројности друга етничка група у Етиопији, после Орома, наводи Танјуг.