На улицама нема појачаних патрола полиције нити других снага безбедности.
Испред зграде Министарства спољних послова земље налази се десетак полицијских возила.
Учесници протеста против усвајања изјаве о прекиду борбених дејстава у Нагорно-Карабаху напустили су салу за седнице јерменског парламента, али чекају посланике, надајући се да ће они укинути ову одлуку.
Један од демонстраната Вагн Чахаљан позвао је посланике владајуће фракције Мој корак да се појаве у парламенту како би сазвали седницу и разговарали о том питању. Исти апел упутио је и командант добровољачког одреда „Арабо“ Манвел Јегазарјан, који се борио у Карабаху током сукоба почетком деведесетих. Он је рекао да демонстранти чекају посланике до поднева.
Раније је саопштено да су лидери Русије, Јерменије и Азербејџана усвојили заједничку изјаву о прекиду ватре у Карабаху. Према изјави, коју је објавио председник Русије, потпуни прекид ватре почиње 10. новембра, Азербејџан и Јерменија заустављају се на заузетим положајима, а такође морају да размене заробљенике. Осим тога, у Карабаху ће бити стационирани руски мировњаци. Јерменски премијер Никол Пашињан изјавио је да му је овај споразум био изузетно тежак.
Након објаве споразума, у Јеревану су започели протести. Уништено је неколико владиних зграда.
Прочитајте још: