Он је додао да Русија ипак не поступа на тако драстичан начин и то никоме не саветује.
„Али, ако организација изгуби сваки ауторитет и почне једноставно шаблонски да доноси одлуке у вези са непожељним властима, онда би тај корак, сигурно, могао да буде размотрен. Али, ми не чинимо такве драстичне поступке – излазак из ОЗХО, и другима не саветујемо то“, рекао је Небензја.
Као најдрастичнији пример необјективног односа ОЗХО, руски амбасадор у УН је навео оптужбе на рачун сиријских власти о примени хемијског оружја. Москва и Дамаск сматрају да за тако нешто нема доказа. Слична ситуација је и када је реч о инцидентима са Скрипаљем и Наваљним, навео је он.
Он каже и да Запад користи ОЗХО против Русије, конкретно, у вези са случајем Наваљног, иако је главни циљ тих држава био и још увек је - Сирија и њене власти.
„Неке познате западне земље, чланице ОЗХО и секретаријат који је у њиховом џепу – будимо отворени – користе ту организацију, њен ауторитет, име, како би на стуб срама ставиле непожељне земље. И њихов главни циљ у овој фази је Сирија. Она је ‘главни осумњичени’. Сада у ту плејаду улазимо и ми. ОЗХО је употребљена и кад смо ми у питању. И ми говоримо да је потребно нешто предузети док не буде све отишло до ђавола. Јер, Организација би могла да изгуби ауторитет“, упозорио је Небензја.
Небензја је додао и да Русија, у целини гледано, сматра ОЗХО за важну организацију.
„Треба, наравно, одвојити организацију држава-чланица од Техничког секретаријата који је извршни орган ОЗХО. Ми не говоримо да сама организација није важна или да нам није потребна. То је најважнији инструмент за спречавање производње и примене хемијског оружја. И она је постигла много на том плану, лауреат је и Нобелове награде“, навео је амбасадор.