Носилац је одликовања Орден крста милосрђа за пожртвовање и храброст, негу рањеника и болесника.
По избијању рата, Мирјана је избегла из Сарајева у Невесиње и као добровољац прикључила се Војнотехничком институту, те је као медицинска сестра збрињавала рањенике на првој линији фронта. Највећи део рата провела је у амбуланти на Зијемљима, а њене речи у рату остале су трајно упамћене: „Не можемо чекати, рањеници чекају! Ја идем прва!“
„Свима је у сећању из Отаџбинског рата остала њена посвећеност рањеницима када је, не марећи за опасности, прва ишла да им укаже помоћ“, поручили су из Општинске борачке организације Невесиње.
Од 1999. године ова медицинска радница радила је у Служби за трансфузију, а након 10 година прелази у Завод за трансфузијску медицину РС, где је радила као трансфузиолошки техничар. Била је добровољни давалац крви и један од оснивача невесињског Удружења добровољних давалаца крви.
Мирјана Паровић сахрањена је у недељу на Православном гробљу у Бјелушинама у Мостару.
Телеграме саучашћа породици Паровић упитили су бројни званичници из Републике Српске. Председавајући Председништва БиХ Милорад Додик је нагласио да је са великом тугом примио вест да је вирус корона однео живот још једног истакнутог здравственог радника који је цели радни век провео спасавајући животе других људи. Телеграме су упитили и председница РС Жељка Цвијановић, као и председник Владе Радован Вишковић, преносе Новости.