У интервјуу за радио „Сириус КСМ“, Обама је рекао да има пуно поверење у врхунског америчког стручњака за заразне болести Ентонија Фаучија, напомињући да ће примити вакцину ако му он каже да је безбедна.
„Можда је примим на телевизији или снимим вакцинацију како би људи знали да верујем у науку“, рекао је Обама.
Он је додао да постоје људи, укључујући и бројне у афроамеричкој заједници, који су скептични према вакцинама. Међутим, нагласио је да је било масовних вакцинација које су практично елиминисале болести попут полиомијелитиса и зауставиле масовну смртност од оспица и малих богиња.
Фреди Форд, Бушов шеф кабинета рекао је Си-ен-ену да је бивши председник разговарао са Фаучијем и тимом за борбу против ковида 19 Беле куће „да види шта може учинити да помогне промоцији вакцина“.
„Вакцине треба прво дати приоритетним популацијама. Тада ће председник Буш стати у ред за своју и радо ће се вакцинисати пред камерама“, додао је Форд.
И Клинтон је спреман да јавно прими вакцину.
„Председник Клинтон ће дефинитивно примити вакцину чим му буде на располагању, на основу приоритета које одреде јавни здравствени службеници, и учиниће то у јавном окружењу ако ће то помоћи и подстакнути Американце да учине исто“, рекао је његов портпарол Ејнђел Урена за Си-ен-ен.
Сједињене Државе очекују прве испоруке вакцина против корона вируса фармацеутских компанија „Фајзер“ и „Модерна“ средином децембра, након што добију одобрење за хитну употребу.
Према новембарској анкети Галупа, страх Американаца од вакцинације против корона вируса почео је да се смирује. Ипак, 42 одсто одраслих Американаца рекли су да се неће вакцинисати.