Енгел, председник Комитета за спољне послове америчког Представничког дома, рекао је јуче да Србији неће бити одобрено чланство у ЕУ, све док не призна Косово.
"Није само Енгел, сви су то рекли. Сада се види колико сам био у праву, када сам пре неколико недеља говорио, не скривајући ништа, без личних симпатија (о изборима у САД). Овакви ставови нису нешто што иде на руку Србији", рекао је Вучић.
Он је истакао да Србија мора да води рачуна, јер су то важни људи у САД и да на одговоран и озбиљан начин мора да одговори.
"Надам се да ће нова амдинистрација имати другачији став и политику у односу на оно што је изнето у Конгресу. Наше је да водимо своју политику", рекао је Вучић
Србију чекају притисци
Вучић оцењује да је јасно да ћемо се суочавати са највећим притисцима и да ћемо бити у тешкој ситацији.
Тај коментар изнео је поводом дебате у америчком Конгресу, у којој се чуло да се од нове администрације у Вашингтону очекује да приволи Србију да призна независност тзв. Косова, те подсећа да САД имају економске и дипломатске инструменте утицаја.
Велике притиске председник очекује и око Републике Српске, као и Косова, иако ти притисци, истиче, нису били слаби ни раније.
"Сад ће бити још теже", закјучује.
"Оно што ми смета, не могу да кажем да ме брине, је да се у Србији неки радују мислећи да је то уперено проитв мене. Није. То је уперено против свакога у Србији", додаје.
Каже и да је његова обавеза да чува ову земљу, и да због тога неће рећи ружну реч о Елиоту Енгелу и Медлин Олбрајт.
"Да потпишем акт независности Косова и одрекнем се РС био бих највећи и најлепши демократа...гарантујем да бих добио Нобелову награду за мир", додаје.
На састанку албанских лобиста у Комитету за спољне послове Представничког дома Конгреса САД јуче је препоручено будућој администрацији Џозефа Бајдена да САД морају да се удруже са Европском унијом како би се смањио утицај Русије и Кине на Западном Балкану и како би Србија била натерана да призна независност Косова.