Звезда и Слован - Sputnik Србија

Звезда без победе у Либерецу за крај првог дела Лиге Европе

Фудбалски клуб Црвена звезда ремизирао је резултатом 0:0 против Слована из Либереца, у последњем колу групне фазе Лиге Европе.

Звезда је претходно обезбедила пласман у нокаут фазу са друге позиције Групе Л, док је Слован раније завршио учешће у Европи.

Црвено-бели нису успели да победе ривала и други пут, с обзиром да је у претходном мечу, одиграном у Београду, било 5:1 за домаћина.

Звезда је групу завршила са 11 освојених бодова и уз гол-разлику од 9:4, иза Хофенхајма, а испред чешког представника и Гента.

Жреб нокаут фазе Лиге Европе на програму је у понедељак, од 13 часова у Ниону.

Милан Борјан је, иначе, изједначио рекорд легендарног Владимира Петровића Пижона, па сада такође има 50 одиграних утакмица у дресу Звезде у европским такмичењима.

​Пред први судијски звиждук одржан је минут ћутања за преминулог Паола Росија.

Утакмица је почела одмеравањем снага, без узимања икаквог ризика. Први ударац ка голу десио се у десетом минуту, када је Иванић био непрецизан.

Звезда је преузела иницијативу током почетног дела утакмице и чешће је имала лопту у свом поседу, али није хрлила у напад.

У 25. минуту виђена је прва велика прилика, када је Москера дошао у шансу после продора по левом боку, али шутирао изузетно непрецизно.

Други део првог полувремена припао је домаћем саставу, а прилику да се истакне имао је и Милан Борјан, који је у два наврата око 40. минута сјајно реаговао.

Само неколико минута касније умало је Либерецу стигла казна. Ел Фарду Бен је имао све у својим рукама, али је погодио стативу.

​Први занимљив моменат у другом полувремену виђен је у 49. минуту, када је Иванићев ударац зауставио Кноблох, а већ у наредном нападу Фалчинели је постигао гол.

Ипак, италијански нападач је лопту захватио руком, што је судија видео и доделио му жути картон – па је остало 0:0.

Недуго након те ситуације ритам је нагло опао, па су се екипе вратиле у период са почетка утакмице.

Нову одличну прилику имао је Николић, кој ије 69. минуту био без чувара у својој близини на око десет метара од гола, али је јако лоше шутирао.

Навијачи на пријатељској утакмици Црвена Звезда - Спартак - Sputnik Србија
Навијачи Звезде великим ватрометом уздрмали Либерец /видео/

Станковићев покушај да се дође до победе био је тај да се уведе и Ричмонд Боаћи, који је у последљих двадесетак минута био најистуренији у постави, уз Фалчинелија.

Јасних резултата није било, па је стратег црвено-белих у 81. минуту направио још две измене (укупно пет) – и Бена и Дегенека заменио са два штопера, те ојачао одбрану.

До краја утакмице није виђена ниједан већа прилика, па су екипе поделиле бодове.

Звездина постава у Либерецу: Борјан – Гајић, Милуновић, Дегенек (од 81. Панков), Родић (од 71. Гобељић) – Саного, Петровић – Бен (од 81. Ераковић), Канга (од 53. Николић), Иванић (од 71. Боаћи) – Фалчинели

Звезда после драматичног финиша изгубила од Олимпијакоса у 500. мечу у Европи

Како изгледа победити Реал и Барсу? Зна Филип Малбашић и о томе је говорио за Спутњик

Магична партија Јована Лазаревића – Србија иде на Светско првенство!

Текстуални пренос утакмице могли сте да пратите из минута у минут путем Спутњик спорта.

22:39 10.12.2020

До краја регуларног тока остало је седам минута, па уз још пар минута, колико ће износити судијска надокнада, има до краја утакмице. Све мање времена да вечерас добијемо победника.

22:37 10.12.2020

Звезда је направила свих пет измена. Сада се појачава одбрана, пошто улазе штопери Ераковић и Панков. Ван терена су Бен и Дегенек.

22:29 10.12.2020

Садилек је покушао да изненади Борјана из прекида, али репрезентативца Канаде је малтене немогуће надмудрити. Добро је био постављен, те је добро и реаговао и поново сачувао своју мрежу.

22:26 10.12.2020

Станковић прави другу и трећу измену. То је све за недавно опорављеног Родића, којег меља Гобељић. Из игре излази и Иванић, а на терену је Ричмонд Боаћи.

Звезда сада игра са два чиста нападача – Боаћијем и Фалчинелијем.

22:24 10.12.2020

Млади Вељко Николић је могао и морао боље. Два рутинска паса била су довољна да Николић остане потпуно сам на десет метара од гола домаћина. Ипак, шутирао је јако лоше, преко гола.

22:17 10.12.2020

Након веома бурног почетка другог полувремена, у последњих неколико минута гледамо нешто спорији темпо, без узбуђења. Звезда и даље има иницијативу, али нема прилика.

22:12 10.12.2020
22:10 10.12.2020

Мења шеф стурчног штаба Црвене звезде. Први је замењен Гејлор Канга, а уместо њега на терену је Вешко Николић.

22:05 10.12.2020

Италијански нападач је постигао гол, али – руком. Главни судија меча је то одмах видео и доделио му жути картон, тако да је резултат непромењен.

22:04 10.12.2020

Добра акција Звезде и још једна лепа позиција за Иванића. Овог пута, за разлику од оног у првом полувремену, добар ударац – али Кноблох је био одлично постављен.

22:00 10.12.2020
21:46 10.12.2020

Звезда је била боља, али не пуно. Либерец је имао неколико солидних прилика, баш као и Звезда, али је српски представник дефинитивно имао највећу када је Бен у 42. минуту погодио стативу.

Идемо на паузу од око 15 минута.

21:42 10.12.2020

Одличан напад Звезде и најбоља шанса на утакмици! Бен је добро примио лопту, наместио се, али – статива! Остаје 0:0.

21:40 10.12.2020

Либерец је имао слободан ударац са практично ивице шеснаестерца. Ударац је ишао мање-више директно у Борјана, али је био поприлично неугодан и јак.

Прва озбиљнија интервенција чувара мреже гола гостујућег састава.

21:35 10.12.2020

Иако није створио ниједну већу прилику, домаћи састав у последњих десет минута има иницијативу и константно прети. Неколико корнера, али мрежа Милана Борјана није била угрожена.

21:28 10.12.2020

У другом мечу Групе Л, у којој су и Звезда и Либерец, Хофенхајм на домаћем терену води 2:0 против Гента. Стрелци су Бејер у 21. и Сков у 27. минуту утакмице.

Ова утакмица нема никакав значај на ону коју пратимо, пошто је немачки клуб сигурно први, а белгијски сигурно последњи.

21:24 10.12.2020

Москера је могао да донесе предност својој екипи! Право ниоткуда је дошао у позицију за ударац са левог бока, неколико метара од Борјана, али је његов шут био поприлично непрецизан.

21:23 10.12.2020

Доста мирно је у Либерецу током досадашњег дела утакмице. У последњих неколико минута још више, све до ударца Милана Родића. Ипак, његов шут са дистанце одлази преко гола.

Звезда и даље има иницијативу, али Либерец добро одолева.

21:14 10.12.2020

Могло је да буде доста опасније по голмана домаћина, али је Садилек сјајно реаговао. Контра Звезде је била експресна, али Петровићева лопта на крају није стигла до Бена, који је био сам испред голмана.

21:10 10.12.2020

По уласку у десети минут утакмице по левом боку пробио је Родић. Он је центрирао до Иванића, а његов ударац са ивице шеснаестерца је изблокиран.

21:05 10.12.2020

Српски тим има иницијативу током првих пет минута утакмице, али за сада без прилика.

21:01 10.12.2020

Уживајте уз Спутњик спорт.

21:00 10.12.2020
20:56 10.12.2020

Погледајте све резултате утакмица које су почеле у 18.55.

20:49 10.12.2020

За отприлике десет минута почиње утакмица Слован Либерец – Црвена звезда.

20:33 10.12.2020

Из Лиге шампиона се у Лигу Европе спустило осам клубова. То су: Манчестер јунајтед, Ајакс, Олимпијакос, Клуб Бриж, Динамо Кијев, Краснодар, Салцбург и Шахтјор.

Жреб нокаут фазе Лиге Европе на програму је у понедељак у Ниону.

20:23 10.12.2020

Искусном голману црвено-белих ово ће бити 50. меч у европским такмичењима, чиме ће сустићи тренутног рекордера, легендарног Владимира Петровића Пижона.

Милан Борјан ће прилику да постане рекордер Звезде имати на пролеће, када ће шампион Србије наставити учешће у Лиги Европе играњем у нокаут фази.

20:11 10.12.2020

Тренер Павел Хофтих се одлучио на следећих 11: Кноблох – Кошчелник, Југа, Качараба, Микула – Пешек, Мара, Садилек, Москера – Беран, Јусуф Хелал

20:08 10.12.2020
20:05 10.12.2020

Толико вреди свака победа у групној фази Лиге Европе. Црвено-бели су са три тријумфа, уз једна реми, већ зарадили 1.900.000 евра, па ту цифру данас могу да увећају.

Колико ће свеукупно зарадити због пласмана у нокаут фазу ЛЕ читајте сутра на Спутњик спорту.

19:54 10.12.2020

На Спутњик спорту сте јутрос могли да прочитате најаву нове Звездине утакмице.

19:49 10.12.2020

Стратег црвено-белих није изненадио и, како је најавио, ићи ће на победу и сва три бода. Постава је следећа: Борјан – Гајић, Милуновић, Дегенек, Родић – Саного, Петровић – Бен, Канга, Иванић – Фалчинели

19:48 10.12.2020

Добро дошли у Спуњинков пренос из минута у минут. Вечерас ћемо пратити утакмицу између Црвене звезде и Слована у Либерецу. Меч почиње у 21.00.