НБА се вратио – Богдановић слабо шутирао на дебију, Бјелица ван ритма

© AFP 2023 / Kevin C. CoxБогдан Богдановић, Атланта Хокс
Богдан Богдановић, Атланта Хокс - Sputnik Србија
Кошаркаши Атланте Хокс поражени су од Орландо Меџика 116:112 у првој предсезонској утакмици.

Српски кошаркаш Богдан Богдановић одиграо је прве минуте у дресу франшизе из Џорџије.

Богдановић се нашао у стартној постави Атланте, играо је 23 минута, шутнуо је десет пута ка кошу и погодио само три шута.

Српки играч тражио је ритам на старту, до краја меча није успео сасвим да га пронађе, а меч је завршио са девет поена, четири скока и две асистенције. Треба истаћи да је Богданов +/- био +10, што значи да је у тренуцима када је био на терену екипа била десет поена у плусу.

У другој четвртини играо је као плејмејкер, јер у тиму није било Криса Дана и Режона Ронда, и у тим тренуцима Хокси су изгледали добро на терену.

Није био Богдановић једини који се мучио, пошто је и остатак тима шутирао исподпросечно. Пре свега прва звезда Треј Јанг који је убацио седам поена, поделио шест асистенција, уз 2/9 из игре.

Орландо, предвођен Николом Вучевићем, знао је како то да искористи и заслужено је славио.

Црногорски центар био је најефикаснији у победничком тиму са 18 поена и 11 скокова, а пратили су га Бејкон са 14, Фурније је додао 13, Гордон 12, а Фулц 10 поена.

Код Атланте бољи од осталих био је Диандре Хантер са 18 поена, док су по 14 постигли Колинс и Галинари.

Богдановића званичан деби очекује 24.12. kada Атланта први такмичарски меч у сезони 2020/2021 игра против Чикаго Булса.

Кошаркаши Сакраменто Кингса изгубили су од Портланд Трејлблејзерса 127:102.

Српски кошаркаш Немања Бјелица није био у ритму и за 21 минут на терену постигао је два поена уз седам скокова и две асистенције.

Бјелица је био најбољи скакач тима, али у нападу није успео да се наметне шутиравши свега 1/4 из игре, 0/3 за три поена.

Блејзерси су отпор противника сломили у другом полувремену које су добили резултатом 55:40.

Сјајну утакмицу одиграо је ветеран Кармело Ентони са 21 поеном, четири скока и две асистенције, а пратио га је бивши центар Сакрамента Хери Џајлс са 18 поена и 14 скокова.

Прва звезда тима Демијан Лилард убацио је 15 поена, Мекалум је додао 18, као и Гери Трент јуниор

У пораженом тиму најефикаснији био је Бади Хилд са 23 поена, Херисон Барнс је убацио 16, а Диерон Фокс 14.

Предсезона у НБА траје до 19. децембра, а званично нова такмичарска година почиње 22.12.2020.