Бјелица имао више скокова него поена, Богданов наследник донео победу Кингсима

© AP Photo / Randall BentonНемања Бјелица
Немања Бјелица - Sputnik Србија
Немања Бјелица, репрезентативац Србије, није имао велику улогу у победи Сакрамента над Голден Стејт Вориорсима.

Кингси су тријумфовали резултатом 114:113 у утакмици припрема за почетак нове НБА сезоне, а Бјелица је за 20 минута на паркету убацио свега пет поена уз шест скокова и три асистенције.

Марко Гудурић - Sputnik Србија
Ражнатовић: Гудурић је слободан кошаркаш

У пораженом саставу није играо потенцијални репрезентативац Србије Ален Смаилагић, а најбољи учинак је имао Стеф Кари са 29 поена за 28 минута на терену.

Меч је имао занимљив ток и још занимљивију завршницу, Кингси су у другој четвртини стекли 15 поена предности, али је Голден Стејт „топио“ ту разлику до последњих тренутака.

Вориорси су у финалном минуту имали и четири поена предности, али су Кингси успели да врате вођство, док је за победу тројку погодио Кајл Гај.

Момак који би требало да буде замена за Богдана Богдановића је за 20 минута на паркету убацио 21 поен, од тога шест тројки.

​Поред Кингса и Вориорса на паркету су се још нашли тимови Филаделфије и Бостона (108:99), те Хјустона и Сан Антонио Спарса (112:98).