Удружење је подсетило да је Савина на позицији заменице градоначелнице обећала да до 2020. године у граду неће бити септичких јама. Истовремено, члан Градског већа Методиј Лалов скренуо је пажњу на то да у већини подручја које се налазе ван обилазнице око града у Софији нема система за отпадне воде попут „Модерног предграђа“, „Факултета“, „Христа Ботева“ и других.
„У 21. веку, након више од 15 година од када владајућа партија бугарског премијера Бојка Борисова ГЕРБ руководи Градским већем Софије, око 30 одсто грађана те европске престонице нема функционалну и легалну канализацију“, рекао је Лалов током састанка.
Портал наводи да су чланови Градског већа тражили од градоначелнице Јорданке Фандикове да контактира премијера и разговара са њим о решењу проблема.
„Инсистирамо да госпођа Фандикова преузме на себе политичку одговорност и да као заменица председника ГЕРБ-а убеди свог председника да је канализација од круцијалног значаја за главни град европске државе. Такође је потребно да га убеди да влада мора да укључи средства за Софију у рубрику 'Зелена Бугарска' Националног плана за обнову и стабилност Бугарске“, саопштила је Демократска Бугарска.
Житељи најелитнијих четврти живе као у средњем веку
Још пре неколико година је обећано да ће проблем одсуства канализационих система у делу четврти бугарске престонице бити решен.
С тим у вези, бивши кандидат за градоначелника Маја Манолова скретала је пажњу на то да становници једних од најелитнијих четврти у Софији, које се налазе у подножју планине Витоша „живе као у средњем веку“.
„Ради се о хиљадама грађана који су још 2016. године добили обећање госпође Фандикове да ће имати канализацију. То је било обећано, али није испуњено“, рекла је Манолова прошле јесен уочи локалних избора.
Прочитајте још: