Лепосавић је казао да циљ закона није да одређује мјесто или хијерархију вјерских заједница, него да их стави у равноправан а положај да могу слободно да се развијају, без страха и политичког утицаја и злоупотребе.
Он је додао да измијењени Закон треба да буде мост за успостављање мултиконфенсионалног друштва које је до сада било само крилатица.
Он је казао да је постојала друштвена и правна хитност да се донесе закон о слободи вјероисповијести.
“Протекла година обиљежена је највећим протестима у историји Црне Горе. Јасан је став јавног мњења да су нужне измјене закона”, казао је Лепосавић. Он је додао да је могућност примјене дискриминиаторских одредби из прошлог закон а такође била један од разлога хитности како би би избјегли последице била потреба да се хитно мијења овај закон. Стручна јавност и било тешко нави стручњака који би бранио овај закон.
Он је закључио да су измјенама исправили закон остављајући сва добра решења и уклањајуцћи лоша, те да је у разговору са представницима традиционалних вјерских заједница сазнао да су сви били незадовољни са представницима традиционалних вјерских заједница сазнао да су сви били незадовољни са претходним законом.
Потпредсједник Владе Дритан Абазовић саопштио је да је интенција да закон не буде на штету ниједне вјерске заједнице појединачно.
“Нема закона који је прошао већу јавну расправу од овога јер се о њему прича цијелу годину”, казао је Абазовић.
Прочитајте још: