Звезда победом окончала 2020. годину

© AP Photo / Marko DrobnjakovicФудбалер Црвене звезде Његош Петровић на утакмици Лиге Европе против Хофенхајма
Фудбалер Црвене звезде Његош Петровић на утакмици Лиге Европе против Хофенхајма - Sputnik Србија
Фудбалери Црвене звезде победили су Рад 2:1 у осмини финала Купа Србије.

Изабраници Дејана Станковића у последњој утакмици у 2020. години савладали су екипу са Бањице чиме су прошли у четвртфинале Купа.

Голове за црвено-беле постигли су Срђан Спиридоновић и Никола Крстовић. Једини стрелац за домаћи тим био је Радуновић у четвртом минуту меча.

Екипа из Љутице Богдана није добро отворила утакмицу пошто је Радуновић већ на старту довео Рад у предност. Шутирао је са неких 18 метара и снажним ударцем послао је лопту иза леђа Милана Борјана.

Није се дуго чекало до изједначења. Спиридоновић је прихватио лопту на 20 метара од гола и шутем по земљи погодио за 1:1.

До полувремена није било голова, те се на петнаестоминутну паузу отишло са нерешеним резултатом.

Рад је у 51. минуту имао велику шансу преко Тучевића који није успео да доведе екипу до новог вођства. Очекивано, уследила је казна, Радуловић је прошао по левом боку, додао је лопту до Крстовића који је рутински погодио за 1:2.

До краја је било још узбуђења, али не и голова. Фудбалери Рада у 72. минуту погодили су пречку, статива је спречила Спиридоновића да постигне други гол...

Није било више погодака и црвено-бели заслужено пролазе у четвртфинале Купа.