„У земљама као што је, на пример, Немачка не би требало да буде озбиљних проблема са транспортом РНК вакцина, јер (курирска служба) ДХЛ и (компанија) 'Луфтханза' поседују довољан број расхладних комора и могу да превозе вакцине на температури од минус 70 степени. Међутим, за многе друге земље то уопште није изводљиво. То значи да многим земљама неће одговарати РНК вакцина, барем у садашњем облику, него вакцина на основу аденовируса, која се не мора тако расхлађивати“, рекао је Бартеншлагер у документарном филму новинарке Наиле Аскер-заде „Опасни вирус. Прва година“, који се емитује на каналу „Русија 1“.
РНК вакцине попут вакцина против вируса корона компанија „Фајзер“, „Бионтек“ и „Модерна“ могу се транспортовати једино на веома ниским температурама.
Подсетимо, „Спутњик Ве“ је прва у свету регистрована вакцина против вируса корона. У октобру је председник Русије Владимир Путин објавио о регистрацији друге руске вакцине против вируса корона, коју је развио Државни Научни центар „Вектор“, а која је названа „ЕпиВакКорона“.
Руска вакцина „Спутњик Ве“ гарантује безбедност од вируса корона 96 одсто, а у случају и да човек који је вакцинисан и оболи овом инфекцијом, његова клиничка слика ће бити изузетно блага.
Прочитајте још: