Чекали су Ђаволе 16 година, па доживели бламажу /видео/

© REUTERS / MICHAEL REGANПатрик Бамфорд, нападач Лидса
Патрик Бамфорд, нападач Лидса - Sputnik Србија
Навијачи Фудбалског клуба Лидс чекали су дуел са Манчестер јунајтедом у Премијер лиги више од 16 година.

Јунајтед и Лидс су крајем прошлог и почетком овог века имали једно од најљућих ривалстава у свету фудбала.

Лидс је нажалост доживео стрмоглав пад, испао из Премијер лиге и није се у исту враћао све до ове сезоне.

У међувремену Црвени ђаволи и екипа са Еланд роунда су одиграли два меча, оба у куповима, али међусобног дуела у званичном мечу Премијер лиге није било.

Одмах након што су завршили славље по повратку у елиту, навијачи Лидса су кренули да маштају о дуго чеканој освети некада великом ривалу.

​А онда је 20. децембра дошао тај дан...

„То је било велико, непријатељско ривалство. Сер Алекс Фергусон нам је причао шта се све дешавало у тунелу, на терену је 'прштало' од грубих стартова“, присетио се тренер Јунајтеда Оле Гунар Солскјер, некада играч исте екипе.

„Знамо колико је ово велика утакмица. Али, на крају крајева, ово је само још један меч за који морамо да будемо спремни“, изјавио је Стјуарт Далас, дефанзивац Лидса.

Медији на Острву су ривалство ове две екипе описивали као „потпуну, безрезервну мржњу“, а њихови тадашњи дуели били су популарни као сада највећи дербији на свету.

Лидс је меч дочекао као четрнаестопласирана екипа Премијер лиге, док је Јунајтед јурио пласман међу најбоље три на табели.

С обзиром на то навијачи због вируса корона нису били у првом плану, могао је слободно да се игра фудбал.

Дуел на који је Лидс чекао 16 година... и боље да га није ни дочекао.

Већ после три минута игре на Олд Трафорду је стајао резултат од 2:0 за домаћина.

Пола сата касније било је – 4:0.

Славен  Билић, хрватски фудбалски тренер - Sputnik Србија
Енглези се огрешили о Хрвата и судбину предали „диносаурусу“

Скот Мектоминеј је дао прва два гола, а за наредна два побринули су се Бруно Фернандеш и Виктор Линделоф.

Лидс је успео да смањи заостатак у 42. минуту преко штопера Лијама Купера, али је до 70. минуту примио још два „комада“.

Данијел Џејмс и Бруно су се побринули да тим Марсела Бјелсе и по шести пут извади лопту из своје мреже, а коначан резултат поставио је Стјуарт Далас у 73. минуту.

И тако су навијачи Лидса толико дуго чекали само да би изгубили – и то не било како, већ са 6:2.