Рафали на фудбалском терену: Мектомини и Муриел за минут двапут у мету

© AFP 2023 / MICHAEL REGANСкот Мектомини
Скот Мектомини - Sputnik Србија
Свега неколико дана након што је Шкот Скот Мектомини из Манчестер јунајтеда исписао историју Премијер лиге, головима већ у другом и трећем минуту против Лидса, што никада ником није пошло за ногом, стигао је одговор из Италије.

Луис Муриел можда није био тако муњевит да после свега шездесетак секунди пронађе пут до мреже Михајловићеве Болоње у мечу 14. кола Серије А (2:2), али је зато двапут за минут матирао Да Косту.

Колумбијац који обично има улогу резервисте у Аталанти, овога пута је добио шансу да заигра од старта код тренера Ђан Пјера Гасперинија, одуживши му се с два гола.

Лео Меси - Sputnik Србија
Меси је мислио да никада неће успети, а сада му и Пеле завиди

Први је постигао из пенала у 22. минуту, да би већ у првом следећем нападу, а играо се 23. минут, поново био стрелац. За разлику од Мектоминија чији је Манчестер јунајтед демолирао Лидс и уписао убедљив тријумф резултатом 6:2, Муриел и Аталанта су се на крају саплели, освојивши само бод.

Тим Синише Михајловића је до краја сусрета преко Томијасуа и Паза успео да избегне пораз.

​На тај начин маестрално је одговорио на подвиг штопера и везисте Манчестер јунајтеда Скота Мектоминија.

Интресантно, у претходном колу Серије А Леао из Милана је такође исписао нове странице фудбалске историје, пошто је после свега 6,4 секунди постигао гол против Сасуола.