Трипл-дабл трагичара Јокића, Богдановић дебитовао у победи Атланте /видео/

Денвер Нагетси изгубили су после продужетка у драматичној завршници од Сакраменто Кингса 124:122.

Српски кошаркаш Никола Јокић одиграо је статистички феноменалну утакмицу, међутим, у последњим тренуцима дуела испао је трагичар.

Денвер је имао шансу да у регуларном делу заврши меч, али су арбитри на три секунде до краја досудиле фаул у нападу Јокићу. Резултат је остао 112:112 и ушло се у продужетак.

Тамо је виђена драма, чинило се да ће Нагетси привести утакмицу крају, јер су имали +4 у последњем минуту (122:118), али то се није десило. Барнс је смањио на -2, а потом се у завршници десио велики преокрет.

Нагетси су 10 секунди до краја били на +2 (122:120) и имали су лопту са стране. Јокић је бацио пâs ка Бартону којег је Диерон Фокс стигао и ударио му „банану“. Потом је уследила контра и Барнс је донео изједначење – 122:122.

Поново је Денвер имао напад за победу и поново је подбацио. Пâс је ишао ка Јокићу, Барнс је успео да ишчачка и одузме лопту српском центру, а потом је Бади Хилд у последњој секунди погодио за 124:122.

Никола Јокић остварио је учинак од 29 поена, 15 скокова и 14 асистенција, а Немања Бјелица је у победничком тиму за 16 минута убацио 10 поена уз четири скока.

Код Нагетса потпуно је подбацио Џамал Мареј (девет поена, 1/9 из игре), а Кингсе су до победе предводили Фокс и Барнс са по 21 поеном и Хилд са 22.

Кошаркаши Атланте Хокс савладали су на гостовању Чикаго Булсе124:104.

Српски кошаркаш Богдан Богдановић није се нашао у стартној постави и ушавши са клупе одиграо је добар меч.

За 25 минута на терену Боги је имао 15 поена, седам скокова и две асистенције, а из игре је шутирао 5/12.

Богдановић је изгледао добру на терену, али све заслуге за тријумф Хокса иду сјајном Треју Јангу.

Плејмејкер екипе из Џорџије приредио је шоу и за само 25 минута постигао 37 поена и уз то имао шест скокова и седам асистенција.

Утакмица је била готова после три четвртине, те није било потребе да се Јанг у последњем периоду игре враћа на терен.

У пораженом тиму бољу од осталих били су Зек Лавин са 22 поена и Лаури Марканен са 21 поеном и седам скокова.