НБА: Драгић дириговао победом, Јанисова екипа понизила „Ратнике“ /видео/

© AP Photo / Joel AuerbachГоран Драгић
Горан Драгић - Sputnik Србија
Горан Драгић, бивши репрезентативац Словеније српског порекла, одиграо је сјајну утакмицу за Мајами против Њу Орлеанс Пеликанса у НБА лиги, а ноћ је обележио и дебакл Голден Стејта у дуелу са Милвокијем.

Драгић је у победи свог тима резултатом 111:98 био други стрелац екипе са 18 поена и девет асистенција, док је на другој страни бриљантну партију пружио млади Зајон Вилијамсон са 32 поена и 14 скокова.

Ипак, тај његов учинак није био довољан за тријумф Пеликанса над Мајамијем, који је повољан резултат обезбедио већ у првом полувремену.

Прочитајте још: НБА: Бобан искористио минуте у великом дуелу Дончића и Леброна /видео/

Мајами је после 24 минута игре имао 13 поена вишка, што је била и коначна разлика.

Ноћ у НБА лиги обележио је и дуел Милвокија и Голден Стејта, у ком је екипа предвођена Јанисом Адетокумбом победила са огромних 138:99.

Грк је уписао 15 поена и 13 скокова, те остао у сенци Криса Мидлтона који је био сјајан са 31 поеном, док су у тиму бившег шампиона запажени били Стеф Кари са 19 и Џејмс Вајзмен са 18 поена.

Прочитајте још: НБА: Јокић се поново играо кошарке, али – узалуд /видео/

У тиму Голден Стејта поново није било потенцијалног репрезентативца Србије Алена Смаилагића.