НБА: Јокић се поново играо кошарке, али – узалуд /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић
Никола Јокић - Sputnik Србија
Никола Јокић, репрезентативац Србије, одиграо је сјајну утакмицу за Денвер против Лос Анђелес Клиперса, али није успео да донесе победу својој екипи.

Сомборац је стао на корак од трипл-дабл учинка пошто је уписао 24 поена уз десет асистенција и девет скокова.

Српски зет чека Божић да против Јокића докаже да је тренер с разлогом добио отказ

На крају, Денвер је поражен резултатом 121:108, што је други узастопни пораз те екипе од почетка сезоне.

Клиперси су од старта дуела најавили да желе да се освете Денверу за пораз у претходној сезони, односно плеј-офу.

Тада су Нагетси успели да се врате са заостатка од 3-1 и да са 4-3 изборе пласман у финале Западне конференције.

Прочитајте још: Бобан искористио минуте у великом дуелу Дончића и Леброна /видео/

Клиперси су у првој деоници стекли шест поена вишка, до полувремена је та разлика „отишла“ на 17 поена, а пред улазак у последњу деоницу она је износила чак 19 поена.

На крају, Денвер је успео само да умањи пораз, други на две одигране утакмице у новој НБА сезони.

Јокић је највећу подршку имао у Џамалу Мареју који је убацио 23 поена, Вил Бартон је са клупе додао 15, а Монте Морис 13 поена.

Прочитајте још: НБА: Драгић дириговао победом, Јанисова екипа понизила „Ратнике“ /видео/

На другој страни, Пол Џорџ је био лидер са 23 поена, Кавај Ленард је додао 21, Серж Ибака 15, а Никола Батум 13 поена, док је хрватски центар Ивица Зубац, бивши играч Меге, уписао 12 поена.