Највеће брукање у историји НБА лиге – 50 разлике на полувремену! /видео/

© REUTERS / Jayne Kamin-OnceaЛука Дончић и Серж Ибака
Лука Дончић и Серж Ибака - Sputnik Србија
Кошаркаши Лос Анђелес Клиперса одиграли су једно од најгорих полувремена у историји кошарке.

Клиперси, који важе за једног од главних фаворита за титулу, на полувремену утакмице са Далас Мавериксима губили су резултатом 77:27.

Да, губили су 50 разлике – на полувремену!

Клиперси су тиме оборили рекорд као екипа која је изгубила са највећом разликом у историји НБА лиге, од када је уведено мерење времена за напад.

​Клиперси су добро почели сезону и уписали две победе у низу, па нико није очекивао да се оволико обрукају на домаћем терену.

Овакав резултат ништа не може да оправда, па ни изостанак прве звезде екипе Каваја Ленарда. Поготово зато што на другој страни нема Кристапса Порзингиса.

После 24 минута игре доминирао је словеначки кошаркаш Лука Дончић са 18 поена (7/14), седам скокова и четири асистенције, а најбоље га је пратио Џош Ричардсон са 15 поена (6/9).

На другој страни једини двоцифрени био је Пол Џорџ са 13 поена (4/12), а у игру се уписало укупно четири играча.

То су поред њега били Серж Ибака, Лук Кенард и Ивица Зубац, док је чак шест играча остало без поена за цело полувреме.