Окршај Срба у Италији: Душан затресао мрежу, али Сергеј победио /видео/

© AP Photo / Fabio FerrariСрпски фудбалер Душан Влаховић у дресу Фиорентине
Српски фудбалер Душан Влаховић у дресу Фиорентине - Sputnik Србија
У дуелу српских фудбалера у италијанској Серији А као победник изашао је Сергеј Милинковић-Савић.

Његов Лацио је на домаћем терену у Риму победио Фиорентину резултатом 2:1, у 16. колу Серије А.

Милинковић-Савић је одиграо добар меч, али га је засенио Душан Влаховић, чија екипа, ипак, није успела да дође ни до бода.

Први гол на мечу виђен је већ у шестом минуту, када је одличан осећај за реализацију показао Фелипе Каиседо.

Саво Милошевић - Sputnik Србија
Србија добија селектора: Пикси рекао „не“, Саво једини кандидат

Двадесет минута касније у помоћ Виоли пристигла је ВАР технологија, која је поништила гол Ћира Имобилеа.

Исти играч је ипак успео да се упише у листу стрелаца, пошто је искористио конфузију у одбрани противника и повисио предност своје екипе у 75. минуту.

Влаховић се жестоко борио са дефанзивцима Лација током целог меча, а коначно је успео да се избори и изнуди пенал у 88. минуту.

Он је тада преузео одговорност и ставио лопту на белу тачку, па снажним ударцем левом ногом смањио заостатак на 2:1. Ипак, то је било све што је виђено у Риму.

Никола Миленковић, руги српски играч у Фиорентини, није добио прилику од тренера Ђезареа Пранделија на овој утакмици.

Што се актера овог меча који долазе из Србије тиче, Сергеј је тренутно на учинку од три гола и четири асистенције у Серији А, док је Влаховић дошао до петог поготка.