Бивши играч Партизана поново залудео Американце /видео/

© AP Photo / Nick WassДавис Бертанс у дуелу са Крисом Полом
Давис Бертанс у дуелу са Крисом Полом - Sputnik Србија
Летонски кошаркаш Давис Бертанс, бивши играч Партизана, поново је показао зашто је толико цењен у НБА лиги.

Бертанс је одиграо најбољи меч у досадашњем делу сезоне, у победи својих Вашингтон Визардса над Финикс Сансима резултатом 128:107.

Вашингтон је током друге четвртине направио кључну серију којом је потпуно сломио ривала, а Бертанс је био битан део.

Некадашњи ас српског клуба је за 24 минута на паркету завршио са 18 поена и по два скока и асистенције, али су његови шутеви за три поена оставили све без коментара.

Давис је погодио шест тројки из девет покушаја, од којих су неке били са поприличне удаљености од обруча, док је љубитеље кошарке подигао на ноге са чак пет погођених у другој деоници.

Двадесетосмогодишњи Летонац је сезону почео доста спорије због опоравка од повреде, па за сада бележи 11,8 поена, 3,1 скок и 1,4 асистенције по мечу.