Убедљив пораз Партизана у Паризу /видео/

© Фото : Фото: АБА лига/Сплит/Ивица ЧавкаКошаркаши Партизана током утакмице у Сплиту
Кошаркаши Партизана током утакмице у Сплиту - Sputnik Србија
Кошаркаши Партизана доживели су пораз резултатом 79:62 од франуцског Метрополитана, у другом колу Топ 16 фазе Еврокупа.

Црно-белима је ово први неуспех, после уводног тријумфа над Трентом у Београду.

Екипа коју води Сашо Филиповски је пре свега подбацила на офанзивном плану и претрпела заслужени пораз, па ће повратак на победнички колосек јурити 27. јануара у Кубању, где игра против Локомотиве.

​Партизан је лоше ушао у меч и већ после прве деонице имао двоцифрен заостатак - и то уз тројку Загорца у последњем нападу (22:11).

Црно-белима је најбоља четвртина била друга, коју су чак решили у своју корист.

Вероватно најлепши потез утакмице било је атрактивно закуцавање Вилијама Мозлија, али је Партизан и даље губио на полувремену (38:30).

​Гостима је била потребна добра трећа четвртина како би у четвртој могли да направе преокрет, али то није био случај.

Предност француског тима је додатно порасла, а до краја утакмице је Партизан као једини циљ имао то да се избегне дебакл у Паризу, али је на крају било огромних минус 17.

Два играча су код српског представника имала по 14 поена – Раде Загорац и Коди Милер-Мекинтајер, док је Вил Мозли додао 13.

На другој страни истакао се истакли су се Мишино са 16, Халиловић са 15 и Рус са 13 поена.

Партизан пре поменутог меча са Локомотивом гостује ФМП-у 23. јануара, у мечу 16. кола АБА лиге.

Пласман обезедио SofaScore LiveScore

► Од рушења Трампа, до бахатог понашања – колико су, у ствари, моћни амерички кошаркаши?

Емоције савладале Драгана Николића на Богојављање: „Победу поклањам покојним родитељима“

Реал је хтео 20:0, а добио је шамар од Звезде у Мадриду /видео/