Корни Волш, колумниста једног аутралијског портала, није кренуо стопама својих колега, већ је ствари сагледао из другог угла.
Тема колумне, као и расправе у Аустралији, су захтеви, односно предлози које је Ђоковић упутио тамошњим властима и Тениском савезу.
„Када причамо о поларизацији јавне дебате, не постоји веће име у тенису него што је то краљ Аустралијан опена, Новак Ђоковић“, пише Волш.
Ђоковић је Крегу Тајлију, председнику ТС Аустралије, и осталим релевантним странама упутио списак којим је изразио жељу за променама у одређеним правилима.
Србин се за овакав потез одлучио зато што је најмање 72 учесника Аустралијан опена отерано у строги двонедељни карантин, током којег неће моћи ни да промоле нос ван хотелске собе.
Из тог разлога ће им бити онемогућено да нормално тренирају у припреми за Аустралијан опен, који почиње само недељу дана након краја њиховог „заточеништва“.
No prize for guessing who was the only person seen in the video not wearing a mask... https://t.co/TOe7Alo6z0 pic.twitter.com/lmOHDp5rfR
— Hollie Wollie Doodle (@DoodleHollie) January 16, 2021
Ђоковић је, поред осталог, затражио да се смањи број дана у изолацији, уколико буде довољно негативних тестова, као и сви имају сву потребну опрему за тренирање у собама.
Одговор од стране премијера државе Викторије Данијела Ендрјуза био је негативан, али то није било довољно за аустралијске медије.
Кортни Волш подсећа да је током 2020. године Новак имао неке „најблаже речено дискутабилне“ одлуке и коментаре који су се тицали обавезне вакцинације и Адрија тура, али...
„Није све што је навео у свом писму било реално, али мислим да заједљива реакција јавности дошла због тога што је он, у ствари, жртва своје позиције“, навео је аустралијски новинар.
Ђоковићу ово није први, а неће бити ни последњи пут да бира да буде тај који ће урадити нешто што нико не сме и покушати да направи промене које за циљ имају опште добро.
The tone of the coverage down under... #AusOpenpic.twitter.com/vDrHKaGw2K
— Ben Rothenberg (@BenRothenberg) January 18, 2021
Годинама се бори за повећање наградног фонда, па и сам Адрија тур који се неславно завршио није имао никакву личну корист за Србина, већ општу.
„Практично нико није марио за то да 33-годишњи Србин има много већу улогу од те да покуша да надмаши свој рекорд у Мелбурн парку наредног месеца“, пише Волш.
Ђоковић је крајем прошле године покренуо ПТПА, Унију играча која за циљ има да врати доношење одлука играчима, нешто за шта није успео да се избори као председник АТП Савета играча.
Оно што је тренутно буквално његов посао је то да у сваком тренутку покуша да се избори за што боље услове за играче, поготово у тренутној ситуацији када се прича о обмани од стране организатора.
„Позиција сваког вође би отишла дођавола да тај вођа не представља интересе својих чланова. То је сада живот Ђоковића као првог човека своје младе организације“, објаснио је Аустралијанац.
Новака Ђоковића критикују на сваком кораку – и то се, како ствари стоје, никада неће променити.
Критикују га када погреши, критикују га када уради нешто добро, критикују га када каже оно нешто што не би требало, али и када каже нешто што се од њега очекује.
Да је реално да Аустралијанци усред хаоса који се сада дешава омогуће играчима да се преселе у куће које би изнајмили – није.
Да је реално да се свима обезбеди боља храна уз боље услове за тренирање – не само да је реално, већ је и есенцијално.
Новак је, као неко ко је сматран главним представником свих тенисера и тенисерки на свету, покушао да својим колегама, али и противницима, обезбеди што боље услове за рад.
И онда се појави Ник Кирјос и каже му да је будала. И добије „шамар“ од стране медија. Па и „нож у леђа“.
► Новак Ђоковић у мору титула, милионских донација и контроверзи
► Новак је покушао, написао је и писмо, а одговор ће га разбеснети!