Кокошков и Гудурић однели победу из Москве!

© Sputnik / Алексей Филиппов / Уђи у базу фотографијаИгор Кокошков током меча Фенербахче – ЦСКА у Москви
Игор Кокошков током меча Фенербахче – ЦСКА у Москви - Sputnik Србија
Кошаркаши Фенербахчеа победили су ЦСКА у Москви резултатом 89:83, у дербију 21. кола Евролиге.

Изабраници селектора Србије Игора Кокошкова наставили су да ређају победе, па их сада имају шест у низу у елитном клупском такмичењу.

После овог кола ЦСКА ће и даље остати на првом месту табеле, док ће Фенер доћи корак ближе плеј-оф зони.

Ово је била осма победа у десет мечева од повратка Марка Гудурића у екипу Фенера.

Гудурић је меч заваршио са осам поена (3/8) и по једним скоком и асистенцијом, док се на другој страни Никола Милутинов истакао са 12 поена (4/5), седам скокова и две асистенције.

Московљани су боље ушли у меч и веома брзо дошли до двоцифрене предности, али се она још брже истопила.

​На полувремену је било нерешено (38:38), а током треће четвртине виђена је права резултатска „клацкалица“.

Екипе су наставиле да се смењују у вођству и током последње деонице, па је на 1.43 до краја било поново нерешено – 80:80.

Херој тима из Истанбула био је дефинитивно бивши играч Партизана Јан Весели, који је постигао четири везана поена у наредна два напада, а затим и изблокирао Мајка Џејмса.

​Тројком Нанда Де Колоа, на асистенцију Марка Гудурића, Фенер је отишао на недостижну предност на 26 секунди до краја.

Најбољи код победника били су Весели – са 24 поена (10/15), шест скокова и три асистенције – и Де Коло – са 22 поена (8/9), два скока, девет асистенција и чак четири украдене лопте.

​На другој страни најефиакснији је био Торнике Шенгелија, који је имао 18 поена и четири асистенције, а пратили су га Јанис Стрелниекс, Даниел Хекет и поменути Милутинов са по 12 поена.

Фенербахче у наредном мечу, 26. јануара, дочекује Макаби, док ЦСКА дан касније долази на мегдан Алби из Берлина.