Звезда разбила Сласк у првом припремном мечу /видео/

© Фото : Фото: ФК Црвена звездаФудбалери Црвене звезде током утакмице против Сласка
Фудбалери Црвене звезде током утакмице против Сласка - Sputnik Србија
Фудбалери Црвене звезде су остварили победу над пољским Сласком резултатом 4:0, у првом припремном мечу у Турској.

Изабраници Дејана Станковића су у Анталији потпуно надиграли треунтно четвртопласирану екипу пољског шампионата.

Стрелци за Звезду били су Мирко Иванић, Милан Павков и Дијего Фалчинели, који је мрежу противника затресао два пута.

​Већ после првог полувремена је било 2:0, али је предност првака Србије могла да буде и убедљивија.

Првих 45 минута обележио је и рани излазак крилног нападача Бакајока, зимског појачања црвено-белих, којег је заменио Гаврић после 20 минута игре.

Гол противника су црвено-бели начели у 34. минуту, после корнера Ел Фардуа Бена. Он је центрирао, на лопту скочио Дегенек, а профитирао Иванић који је остао сам крај друге стативе.

Црвена звезда: Борјан (од 46. Поповић), Гајић (од 59. Гобељић), Дегенек (од 59. Ераковић), Панков (од 59. Милуновић), Родић (од 59. Одада), Саного (од 59. Петровић), Иванић (од 59. Николић), Канга (од 59. Вукановић), Бен (од 59. Срнић), Бакајоко (од 20. Гаврић, од 76. Крстовић), Фалћинели (од 59. Павков).

Само десет минута касније свој први гол постигао је Фалчинели, који је сјајним ударцем, после комбинације са Беном, повисио предност своје екипе.

Звезда је и током другог полувремена имала иницијативу, а 3:0 је било у 58. минуту када је Родић савршеним пасом упослио Фалчинелија.

За коначних 4:0 побринуо се Павков после још једне сјајне, уигране акције црвено-белих.

Звезда наредни меч игра у понедељак, против руске Уфе, те ће се затим састати са словеначким Марибором 28. јануара, па са украјинским Шахтјором 31. јануара.

Афрички новац стиже у пиротски фудбал?! /видео/

Дмитровић за Спутњик о свом голу из пенала: Судија се изненадио, нисам хтео да увредим Облака