Срби се питали за све у мечу Серије А /видео/

© AP Photo / Alfredo FalconeСергеј Милинковић-Савић, десно, прославља гол против Сасуола
Сергеј Милинковић-Савић, десно, прославља гол против Сасуола - Sputnik Србија
Три фудбалера из Србије била су кључни део утакмице Серије А између Лација и Сасуола.

Лацио је у 19. колу Серије А победио Сасуоло на домаћем терену, резултатом 2:1.

Лацију је то била четврта победа у низу, којом се приближио једном од места која воде у Европу, а уједно и удаљио од деветопласираног Сасуола.

Иако су на крају изгубили, гости су постигли први гол на утакмици, када је српски репрезентативац Филип Ђуричић у шестом минуту упослио Франческа Капута.

Тај гол погледајте ОВДЕ.

Лацио је око 20 минута чекао на изједначење, а стрелац гола био је Србин у небеско плавом дресу – Сергеј Милинковић-Савић.

Члан Орлова је највише скочио у казненом простору противника и главом матирао голмана гостију.

На гол одлуке чекало се све до 71. минута, када је италијански нападач Ћиро Имобиле поставио резултат на, испоставило се, коначних 2:1.

Авион који се срушио на полетању из Минхена, у којем су били чланови Манчестер јунајтеда - Sputnik Србија
Нова катастрофа подсетила на „Безбијеве бебе“ – и многе друге /фото, видео/

Асистент код тог гола био је српски фудбалер који наступа за репрезентацију Црне ГореАдам Марушић.

Двадесетосмогодишњак из Београда је сјајно пробио по левом боку, а онда изузетно прецизним центаршутом значајно олакшао посао Имобилеу у завршници.