Како пише лист, ПВО систем „Панцир С1“ „заробљен“ је у јуну 2020. године, када су снаге Либијске националне армије маршала Халифе Хафтара учествовале у бици за Триполи. Тврди се да је „Панцир“ освојен након заузимања ваздухопловне базе током противнапада. Лист, међутим, не прецизира ко је тачно „заробио“ овај ракетни систем.
„Тајмс“ тврди да је на аеродром Зувара америчким војним транспортним авионом Ц-17 „Глоубмастер“ стигла специјална јединица за транспорт ракетног система у ваздухопловну базу „Рамштајн“ у Немачкој. Напомиње се да су „Панцир“ наводно од Русије купили УАЕ, а затим послали у Либију као подршку снагама лојалним Хафтару.
У Либији и даље траје сукоб између Владе националног споразума Фајеза Сараџа, која контролише Триполи и територије на западу земље, и Либијске националне армије под командом маршала Халифе Хафтара, која сарађује са парламентом који председава на истоку. Владу националног споразума подржавају Турска и Катар, а ЛНА Египат и УАЕ. Министарство спољних послова Русије раније је изјавило да би циљ напора у Либији требало да буде обнављање суверенитета и државности земље.
Русија игра значајну улогу у решавању либијске кризе, радећи као посредник и покушавајући да одржава односе са свим сукобљеним странама. Заменик руског министра спољних послова Михаил Богданов рекао је да ће Москва подстицати све спољне играче да промовишу решавање ситуације у Либији и да тамо не постоји војно решење.