© AP Photo / Kathy WillensКошаркаши Бруклина Кевин Дурент и Кајри Ирвинг
Кошаркаши Бруклина Кевин Дурент и Кајри Ирвинг - Sputnik Србија, 1920, 03.02.2021
Кошаркаши Бруклин Нетса победили су Лос Анђелес Клиперсе 124:120.

На терену „Барклис центра“ видели смо окршај великих НБА звезда – Кајрија Ирвинга, Кевина Дурента и Џејмса Хардена против Каваја Ленарда и Пола Џорџа.

За љубитеље кошарке ово је била утакмица за уживање, оба тима играла су веома добро од почетка и генерално током свих 48 минута играла се егал кошарка.

Гости из Лос Анђелеса боље су отворили меч, а Нетси су захваљујући Ирвингу, који је на овом дуелу дошао до личног рекорда сезоне по броју поена, и Дуренту пратили темпо противника. Током друге деонице Клиперси су одржавали минималну предност, а већ у трећој домаћин је преузео контролу.

Добру игру из трећег периода, екипа Стива Неша пренела је и у четврти, те је на два минута до краја, после тројке Дурента, имала десет поена предности.

Гости се нису предавали и ношени Џорџом успели су да смање на само -1, међутим, ушло се у пенал завршницу и Бруклин није дозволио противнику да дође до изједначења или преокрета.

Најефикаснији код Бруклина био је Кајри Ирвинг са 39 поена, Дурент је постигао 28, а Харден је имао трипл-дабл – 23 поена, 11 скокова и 14 асистенција.

На другој страни Кавај Ленард је убацио 33 поена, Џорџ је додао 26, а Никола Батум је меч завршио са 21 поеном.

Сјајан меч виђен и у престоници САД где је Портланд победио Вашингтон 132:121. Лилард је са 32 поена предводио Блејзерсе до тријумфа, док Визардсима није било довољно 37 поена Бредлија Била.

Велики окршај виђен је и утакмици Вориорса и Селтикса, док су Торонто, Индијана и Јута уписали рутинске победе.