Копачком у лице – фудбалер унаказио голмана у Бразилу /видео/

© Фото : Јутјуб/Celebrity NewsГолман Баије
Голман Баије - Sputnik Србија, 1920, 04.02.2021
Ужасне сцене у Бразилу на мечу Васко да Гаме и Баије, у којем је голман гостујућег тима зарадио ударац копачком директно у лице. Права је срећа што је преживео!

Бруталан старт Леандра Кастана, некадашњег дефанзивца Роме над несрећним Дагласом Фридрихом, где су последице могле да буду куд и камо горе.

​Стравичан ударац копачком директно у Фридрихово лице, резултирао је црвеним картоном за Кастана, док су голмана Баије морали да изнесу с терена.

И одлично је на крају прошао, јер је повреда могла да буде опасна по живот.

Херој Даглас Фридрих завршио је са пет копчи, остаће му ожиљак, али је најбитније да се успешно опоравља.

А бизарност о којој су писали бразилски медији се односи на главног судију који је, упркос старту „за затвор“, морао да консултује ВАР како би донео одлуку о томе које боје ће картон бити.

Фудбалска репрезентација Србије - Sputnik Србија, 1920, 02.02.2021
Голац за Спутњик о „путујућем циркусу“: Ругање здравом разуму, остаје још само да се укине фудбал

Већ на прву лопту било је јасно да је бивши штопер Роме имао „жуту минуту“ и да мора пре времена на хлађење.

И послат је Кастан под туш у 80. минуту, док је унакажени чувар мреже Баије морао у болницу.

На крају, ако је уопште и битно, утакмица Васко да Гама - Баија завршена је без победника резултатом 0:0.