Вучевић као Шек – Црногорац поставио рекорд каријере у НБА! /видео/

© AP Photo / John RaouxНикола Вучевић, црногорски кошаркаш, десно
Никола Вучевић, црногорски кошаркаш, десно - Sputnik Србија, 1920, 06.02.2021
Никола Вучевић, црногорски кошаркаш коју наступа у НБА лиги, је са 43 поена против Чикага поставио рекорд каријере.

Вучевић се тренутно налази у борби за Ол-стар избор (тренутно изван Топ 10), а да ко год буде гласао за њега неће погрешити показао је у победи свог Орланда над Чикагом резултатом 123:119.

Никола је имао 43 поена (17/29 из игре), што му је рекорд каријере, као и 19 скокова, четири асистенције и једну блокаду.

„Гласам за њега сваки дан, по два пута – ма, колико год пута могу. Желим да дам свој допринос. Он је за нас дефинитивно Ол-стар и уверен сам да то заслужује“, рекао је његов саиграч Кол Ентони.

Вучевић је до рекорда каријере дошао тако што је погодио два бацања на 2,6 секунди до краја меча, чиме је надмашио претходни рекорд од 41 поена 2017. године против Бруклин Нетса.

​И, иако је био задовољан рекордом, више је ценио тријумф над Булсима.

„Одличан је осећај доћи до рекорда каријере у победи, пошто је прошли пут то било у поразу. У оваквим стварима уживате више када победите. Ја сам најсрећнији вечерас због победе јер мислим да смо од почетка до старта играли сјајно“, рекао је Вучевић.

Успех бившег играча Будућности умало да буде умањен, с обзиром да је Орландо „просуо“ двоцифрену предност коју је имао почетком четврте четвртине.

Ивон Андерсон - Sputnik Србија, 1920, 02.02.2021
Американка: Верујте ми, ја сам Српкиња /фото/

На два минута до краја било је нерешено (112:112), али је Чикаго промашио неколико везаних шутева, што је Вучевићу донело прилику да на 2,6 секунди до краја са оба погођена бацања реши питање победника.

Црногорац је, иначе, постао први играч који је у дресу Орланда успео да дође до барем 43 поена и 19 скокова на једној утакмици још од Двајта Хауарда и Шакила О'Нила.

Поред Николе у екипи Меџика истакли су се Кол Ентони и Еван Фурније са 17, односно 20 поена, док је на другој страни најбољи био Зек Лавин са 26 поена и осам асистенција.