00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
00:00
01:00
02:00
03:00
04:00
05:00
06:00
07:00
08:00
09:00
10:00
11:00
12:00
13:00
14:00
15:00
16:00
17:00
18:00
19:00
20:00
21:00
22:00
23:00
ОД ЧЕТВРТКА ДО ЧЕТВРТКА
17:00
60 мин
ОД ЧЕТВРТКА ДО ЧЕТВРТКА
20:00
30 мин
СПУТЊИК ИНТЕРВЈУ
20:30
30 мин
МОЈ ПОГЛЕД НА РУСИЈУ
21:00
30 мин
ЈучеДанас
На програму
Реемитери
Студио Б99,1 MHz, 100,8 MHz и 105,4 MHz
Радио Новости104,7 MHz FM
Остали реемитери

Сви „ратови“ Ненада Лалатовића

© Sputnik / Александр Вильф / Уђи у базу фотографијаНенад Лалатовић
Ненад Лалатовић - Sputnik Србија, 1920, 10.02.2021
Пратите нас
Најживописнији фудбалски тренер Србије, Ненад Лалатовић, своју деценијску каријеру наставља кроз сукобе са управама клубова чији је шеф стручног штаба.

Резултате фудбалског стручњака бацају у сенку сви његови екцеси због којих се безброј пута нашао у епицентру инцидената који по неколико дана буду главна вест у српском фудбалу.

Последњи се догодио на старту пролећног дела Суперлиге током војвођанског дербија Војводина – ТСЦ Бачка Топола, који свакако неће бити упамћен по резултату.

Лалатовић је после првог полувремена, у ком је ТСЦ водио са 1:0, дошао до судија и оштро протествовао. Никако није могао да се смири, неколико пута је покушавао да оде, али се враћао и настављао да протествује.

Када се судија ухватио за џеп, Лалатовић је пробао да га зграби за руку. На снимку се види да се ни тада није смирио, тако да му је судија показао црвени картон.

Резултат ове утакмице и трећа позиција Војводине на табели такође су мања брига за навијаче „старе даме“ јер је ситуација у клубу далеко од повољне.

Након штрајка због неисплаћених тромесечних зарада, који су у петак после пораза од ТЦС најавили фудбалери Војводине, „Лале“ су ипак у суботу изашле на терен фудбалског центра „Вујадин Бошков“ и предвођени стратегом Лалатовићем тренирали по програму.

Ипак, незадовољство и даље постоји, што потврђују Лалатовићеве речи које је упутио поводом понашања управе клуба:

„Нико ниједног тренутка није дошао да објасни било шта. Порука играчима је била празна ложа против ТСЦ-а. Играчи су разочарани, љути, не желе да виде никог уз управе клуба. А они им обећавају и лажу. Дугују им се три плате. Срамота је да Војводина тражи позајмицу од ФСС да би дала плату, поред Србијагаса, Бајатовића, оваквог Града Новог Сада, овако моћних фирми у граду. Толико о томе колико смо способни и колико можемо да водимо нашу Војводину, а желимо да играмо Европу и да створимо моћну Војводину“.

Лалатовић је нагласио да су фудбалска правила јасна, и да када екипи не иде, тренер уступа место другом, па исто то очекује од руководства да препусти позиције способнијима.

„У овом тренутку, Војводина не заслужује Европу, за разлику од ТСЦ и Чукаричког, код којих је све потаман. Наша управа ни на утакмице не долази, чак не сме да се извини играчима, који су разочарани. Дугују им се три плате, а сматрам срамотним да се позамљује од ФСС. То говори колико смо ми способни, а желимо Европу. Све то је невероватно, али истинито“, рекао је у свом стилу Лалатовић.

Своју бурну тренерску каријеру Лалатовић је почео 2010. године на клупи Срема из Сремске Митровице. Наредне две сезоне предводио је Пролетер из Новог Сада, а у сезони 2013/2014. по шест месеци био је тренер Вождовца и Напретка.

Јуна 2014. постављен је за шефа стручног штаба Црвене Звезде, и ту почиње његова права „каријера“. 

Са црвено-белима је у сезони 2014/15. освојио друго место у Суперлиги Србије са седам бодова заостатка за Партизаном, док је у Купу Србије његов тим елиминисан већ у осмини финала од Рада.

У овом периоду Црвеној звезди претио је тотални финансијски колапс, а дуговања су била рекордна. По завршетку сезоне Лалатовићу је истицао уговор па је напустио клупу црвено-белих.

Ипак, своје разлоге за одлазак открио је нешто касније:

„Када сам долазио, рекао сам да ћу радити две године џабе и да ћу за то време направити 25 милиона евра, освојити титулу и направити помак у Европи. Тражио сам да доведу нека појачања, обећали су да ће тако бити, али нису испоштовали. Изгурао сам једну сезону и када су почела додатна мешања у посао, одлучио сам да одем“.

А отишао је у Борац из Чачка, тада последњепласирани тим на табели. Али ни ту му нису „цветале руже“, упркос добрим резултатима.

Популарне „зебре“ Лалатовић је после 12 одиграних кола у Суперлиги довео до треће позиције, са једним бодом више од Партизана и једним мање од другопласираног Јавора.

Али, незадовољан финансијском ситуацијом у клубу и суочен са штрајком играча који шест месеци нису примили плату, Лалатовић је одлучио да раскине сарадњу са клубом из Чачка.

„Разишли смо се на обострано задовољство! Фудбалери неће бити исплаћени и због тога настављају штрајк, не желе да тренирају. Жао ми је због свега, због фудбалера... Могли су још више у нормалним условима“, изјавио је тада Лалатовић.

Само дан касније постао је главни стратег Војводине. На тој позицији се задржао до децембра 2016. године када је поднео оставку, а као главни разлог навео је нову смену руководства клуба.

„Отишла је једна, отишла је и друга управа и више немам снаге да се са тим борим, иако сам у Новом Саду провео најлепше дане у својој тренерској каријери“, рекао је тада Лалатовић.

Иначе, Војводина је полусезону завршила на трећем месту табеле, али је клуб пред последњу утакмицу полусезоне остао без управе.

„Не постоји управа, дошло је до разлаза са навијачима. Ја сам остао дугих 13 месеци, не знам да ли је ико последњих година толико дуго био тренер Војводине. Хвала играчима, била је част и привилегија да радим са њима. Сав успех који смо постигли је њихова заслуга. А радили смо у тешким условима, променили смо 12-13 играча. Хтео сам, али не могу психички да издржим да поново то“, рекао је Лалатовић.

По одласку са „Карађорђа“, истог месеца Лалатовић стиже на клупу Чукаричког са којим је потписао четворогодишњи уговор. Ипак, до споразумног прекида сарадње са београдским „брђанима“ дошло је на крају сезоне 2017/2018.

Почетком јуна 2018, нов аранжман Лалатовић је склопио са нишким Радничким, са чијом екипом је у сезони 2018/2019. освојио друго место у Суперлиги Србије, што је најбољи пласман у историји овог клуба.

Ниш је напустио јуна 2019, ни 20 дана након продужења уговора, а као разлог је навео породицу и то што је претходне године био далеко од своје деце.

Неколико дана по одласку из Ниша, Лалатовић се враћа у Војводину на чијем је кормилу и данас.

Повратак у Ниш није протекао у мирној атмосфери, у првој утакмици против бившег тима, Лалатовић је искључен, а док је напуштао терен, он се претећи, уз гестикулације, обратио једном или неколицини људи на трибинама:

Круну каријере Лалатовић је доживео прошлог пролећа, освојивши титулу шампиона Купа Србије са Војводином, али то није било довољно да у Новом Саду пронађе своју мирну луку.

Подсетимо, поред финансијских проблема, актуелни Лалатовићев клуб суочен је са случајем покушаја рекетирања Младена Деветка, што је додатно потпирило ватру у редовима стручног штаба, а претходно је Нови Сад напустио и спортски директор Никола Лазетић, са којим је Лалатовић такође био у сукобу.

И опет, веровало се да ће долазак Милана Косановића на ту позицију, бившег помоћника Владана Милојевића у Црвеној звезди значити и смиривање страсти, то се није догодило, а исход свега је најављени штрајк фудбалера, те нови Лалатовићев крик према јавности, са жељом да укаже на проблеме у клубу. 

Упитан о кашњењу зарада у ФК Војводина, градоначелник Новог Сада Милош Вучевић, пожелео је суперлигашу добар наставак пролећне сезоне и најавио да ће град наставити да помаже, али је и подсетио да клуб игра на градском стадиону без динара трошка.

„Колико је мени познато клубови живе и од продаје играча, а не само од чекања да неко одреши кесу. Најлакше је рећи како им паре нису дали град или „Србијагас“, а било би лепо да у складу са европским трендом, кажу и да ли ће смањити плате у клубу и тако показати солидарност према друштву после безмало годину дана борбе са короном“.

Таква изјава не иде у прилог стварању примирја у новосадском клубу, а сасвим је извесно да актуелни сукоб није и последњи у каријери Ненада Лалатовића, човека који се налази међу ретким домаћим тренерима уз чије име иде епитет – трофејни. 

Тиодоровић говорио о публици за утакмицу између Звезде и Милана

Момак из Зворника је остварио сан – остаје још само дрес Србије /видео/

Митровић нокаутиран: „Шта је са фудбалом, како је ово црвени картон?“ /видео/

Све вести
0
Да бисте учествовали у дискусији
извршите ауторизацију или регистрацију
loader
Ћаскање
Заголовок открываемого материала