Јокић прекинуо серију пораза, трипл-дабл Дончића! /видео/

© AP Photo / David ZalubowskiНикола Јокић на утакмици против Кливленда
Никола Јокић на утакмици против Кливленда - Sputnik Србија, 1920, 11.02.2021
Кошаркаши Денвер Нагетса прекинули су серију од три пораза. Никола Јокић је у победи учествовао са 12 поена, шест скокова и 12 асистенција, док смо сјајну партију видели и од Луке Дончића и његових Далас Маверикса.

Денвер је савладао Кливленд Кавалирсе резултатом 133:95 на домаћем терену.

Јокић је имао 12 поена (5/7), а уз шест скокова и 12 асистенција је имао и по две украдене и изгубљене лопте.

Српски центар је на терену провео само пола сата, јер је меч био решен практично на полувремену.

Нагетси су на паузу отишли са 21 поеном разлике, док је на крају треће деонице било огромних +34, па је остало само да се меч приведе крају.

Поред Николе, у домаћем саставу су се истакли Пол Милсап са 22, Мајкл Портер са 19 и Вил Бартон са 16 поена.

Са друге стране видели смо дабл-дабл Џерета Алена од 18 поена и десет скокова, као и 12 поена Торијана Принса, 11 Дилана Виндлера...

Далас Маверикси су савладали Атланта Хоксе резултатом 118:117, уз још једну изузетну партију младог Словенца Луке Дончића.

Дончић је уписао нови трипл-дабл, те је имао 28 поена (9/18), десет скокова и десет асистенција.

Српски центар Бобан Марјановић поново није улазио на паркет.

Меч је решен у последњим тренуцима, након неколико изузетно ефикасних напада после којих је на минут до краја било 118:117 за Мавсе.

Далас никако није могао до коша, а због добре одбране уместо Дончића, веома битне шутеве је узимао Џејлен Брансон.

На срећу по домаћина ни Атланта није успевала да погоди, а финални шут за победу промашио је Данило Галинари.

Поменути Брансон се највише истакао, поред Дончића, са 21 поеном, док су на другој страни најбољи били Треј Јанг са 25 поена и 15 асистенција и Џон Колинс са 33 поена и осам скокова.

Кирјос напао и Српкињу – Маријана није желела да учествује у сукобу /видео/

Звезда с јуниорима и без 10 чланова тима на Купу Кораћа: Корона нас је декласирала