Утакмица за инфаркт на Брду – Војводина се вратила „из мртвих“, па у 98. испустила победу

© Depositphotos.com / PhanuwatNandeeФудбал
Фудбал - Sputnik Србија, 1920, 12.02.2021
Фудбалери Чукаричког и Војводине одиграли су 3:3 у дербију 21. кола Суперлиге Србије.

На Бановом брду виђен је спектакуларан дуел у ком смо видели скоро све што фудбал може да понуди.

Домаћи фудбалери боље су отворили утакмицу и већ после дванаест минута на семафору је било 2:0. Бирманчевић је у петом погодио за 1:0, а Ћирковић је у 12. дуплирао предност.

До краја полувремена могло је да падне још голова, Чукарички је имао шансу да реши меч, али се на полувреме отишло са резултатом 2:0.

Екипа са Брда у првом периоду добила је чак три жута картона и то ће их коштати у наставку. Ћирковић је у 47. добио други жути, те је Чука до краја играла са играчем мање.

Изабраници Ненада Лалатовића знали су то како да искористе и за само два минута дошли су до изједначења. У 64. и 65. прецизни су били Вукадиновић и Стојковић.

Војводина је била у налету, нападали су и у 80. минуту стигли су до великог преокрета. Вељко Симић, доскорашњи играч Звезде, погодио је за 2:3 и чинило се да ће цео плен отићи у Нови Сад.

Ипак, да тако не буде побринуо се Чоловић у 98. минуту. Играли су се последњи тренуци дуела када је фудбалер Чукаричког донео бод екипи.

Војводина је остала на трећем месту са 43 бода, док је Чукарички четврти са 39.