Јокићева бриљантна партија поново недовољна /видео/

© AP Photo / Charles KrupaНикола Јокић и Џејсон Тејтум
Никола Јокић и Џејсон Тејтум - Sputnik Србија, 1920, 17.02.2021
Српски кошаркаш Никола Јокић забележио је још једну феноменалну партију у поразу својих Денвер Нагетса од Бостон Селтикса.

Јокић је имао 43 поена (16/23 из игре), шест скокова, пет асистенција, две украдене лопте и једну блокаду.

Денвер је, упркос томе, изгубио меч од Бостон Селтикса резултатом 112:99 и прекинуо низ од три узастопне победе.

Изабраници Мајкла Мелоуна су се добро држали у првој четвртини, али су доживели нагли крах почетком друге, када се Бостон одлепио на +15.

Ипак, тим који представља српски центар је успео да се врати у меч и да на полувреме оде у егалу, највише захваљујући Николи који је имао 29 поена.

​Денвер није успео да добру игру из завршнице првог пренесе у друго полувреме, па су Селтикси убрзо повећали своју предност.

Минус гостију из Колорада убрзо је поново био двоцифрен, а снаге за нови повратак у меч није било.

Најбољи код победника био је Џејлен Браун са 27 поена (11/20) и по пет скокова и асистенција. Џејсон Тејтум је имао 21 поен (6/18), шест скокова и осам асистенција, а Кемба Вокер је додао 17 поена уз четири успешна додавања.

На другој страни су се, поред Јокића, истакли Џамал Мареј са 2 поена (9/16) и по шест скокова и асистенција и Факундо Кампацо, који је уз осам асистенција имао и 15 поена (5/12).