Славље играча Црвене звезде након изједначења  у последњим тренуцима меча против Милана у Београду - Sputnik Србија

Павков шокирао Милан и Звезди вратио наду!

Фудбалери Црвене звезде и Милана одиграли су нерешено резултатом 2:2 у првом мечу шеснаестине финала Лиге Европе.

Реванш се игра за недељу дана у Милану, а црвено-белима је наду донео Милан Павков који је голом у 93. минуту донео изједначење својој екипи.

Утакмицу су обележила два пенала, два поништена гола, црвени картон и аутогол.
Фудбалер Црвене звезде Милан Павков прославља изједначујући гол у мечу  1/16 финала Лиге Европе против Милана у Београду - Sputnik Србија, 1920, 18.02.2021
Повратак Звездиног отписаног хероја /видео/

Меч је почео мирно, али је прва прилика виђена већ у шестом минуту, када је Саму Кастиљехо искористио непажњу одбране домаћина.

Кастиљехо је избио у ситуацију један на један са Борјаном и успео да га савлада, али је камера недуго затим била уперена у помоћног судију који је сигнализирао офсајд.

То је био први гол који је Италијанима поништен на овој утакмици, а није било потребно пуно времена за други.

Већ у 12. минуту Росонери су поново повели, а погодак је прославио Тео Ернандез.

Међутим, овог пута је реаговала ВАР соба, па је и овај гол гостију поништен, као и први → потпуно оправдано, само сада због играња руком.

Од тог тренутка Звезда је преузела теренску иницијативу и била бољи ривал, а прилике су кренуле да се ређају.

Иванић је имао неколико опасних шутева, али је Ђанлуиђи Донарума увек био добро постављен.

Шанси је било и пред голом српског представника, али су мреже мировале... Све до 42. минута.

Радован Панков је до тог тренутка играо солидан меч, али му се онда десила катастрофа, пошто је постигао аутогол.

У жељи да приликом уклизавања избаци лопту далеко из свог шеснаестерца, послао је ју иза леђа Милана Борјана за 0:1.

До краја полувремена добру шансу је пропустио Милуновић, а почетком другог ништа се није променило, па су црвено-бели наставили да буду бољи од два ривала.

У 48. минуту Бен је упрскао велику шансу јер је прекомпликовао пред голом Донаруме, а само три минута касније Ромањоли је несрећно играо руком после ударца Фалчинелија.

Лопту је на белу тачку ставио Гејлор Канга и матирао Донаруму, који није успео да одбрани шут иако је прочитао намеру – 1:1.

Звезда је после постигнутог гола наставила да напада у жељи да дође до великог преокрета, али се десила нова катастрофа Радована Панкова.

Неискусни штопер је доживео још једну несрећну ситуацију, пошто је у казненом простору своје екипе оборио Теа Ернандеза, па је досуђен једанаестерац.

Ернандез је рутински решио ситуацију са Борјаном и у 61. минуту вратио предност свом тиму – 1:2.

Ритам утакмице је после трећег гола значајно опао, а најзанимљивије дешавање у наредних 15 минута био је Манџукићев лакат који је завршио на лицу Родића.

Родић није изнудио црвени за Хрвата, који га је ударио лактом у лице, али га је зарадио неколико минута касније, након што је зауставио један контранапад противника и због тога био кажњен другим жутим картоном.

Времена је било све мање, а изгледало је да црвено-бели више немају горива у свом резервоару. Станковић је то покушао да промени тако што је у 81. минуту убацио Милана Павкова.

Павков ће неколико пута покушао са солидне раздаљине у самој завршници меча, али није опасније угрозио Донаруму. Није, све до 93. минута.

После вероватно последње прилике на мечу и корнера за Звезду, Милан Павков је био највиши у казненом простору ривала, те невероватним ударцем главом са прве стативе лопту послао у малу мрежу друге стативе – за 2:2!

Недуго затим, судија из Грчке је означио крај утакмице.

► Делије су оставиле јасну поруку Милану /фото, видео/

Навијачи Звезде „грме“ изван стадиона, Борјана спасле судије, али не и његов саиграч /фото, видео/

Пиксија само папир из Кине дели да постане селектор, а до тада је већ прецртао капитена

20:45 18.02.2021

Невероватна сцена на Маракани! Џокер Дејана Станковића Милан Павков је на невероватан начин матирао Донаруму и у последњим тренуцима Звезди донео изједначење!

20:44 18.02.2021

Ређају се напади Звезде, ређају се ударци Павкова... Али, гола нема.

20:42 18.02.2021
20:41 18.02.2021

Солидан ударац резервисте Павкова, али од свега само корнер. Звезда пред улазак у судијску надокнаду поново креће да напада, али је то далеко од офанзиве коју смо могли видети раније током овог меча.

20:35 18.02.2021

Неколико опасних напада гостију у последњих пар минута, али је резултат остао непромењен. Времена је све мање да Звезда дође до изједначења, а ако узмемо у обзир да имају и играча мање...

Мирко Иванић разочаран пропуштеном шансом на мечу између његове Црвене звезде и Милана у Београду - Sputnik Србија
20:33 18.02.2021

У игри су Бакајоко, Павков и Саного, а ван терена су Иванић, Фалчинели и Петровић.

Меча и Пиоли, па су уместо Ернандеза и Манџукића на терену Дало и Чалханолу.

20:29 18.02.2021

Грчки судија није имао милости. Родић је направио нови фаул, добио други жути картон и због тога аутоматски и црвени картон. Звезда остаје са играчем мање.

20:27 18.02.2021

Измена на десном беку. Уместо Гобељића у игри је Гајић.

20:26 18.02.2021
Фудбалер Милана Тео Ернандез прославља гол из пенала са својим саиграчима - Sputnik Србија
20:24 18.02.2021

Делује као да је то урадио нехотично, али је Манџукић лактом ударио Родића у лице. За то је добио жути картон, тако да може да се закључи да је добро прошао.

20:22 18.02.2021

Прва измена Дејана Станковића десила се у 61. минуту, па је на терену од тада јануарско појачање Филипо Фалко. Италијански крилни нападач је заменио Ел Фардуа Бена.

20:20 18.02.2021

Милуновић је оклевао, па му се са леђа прикрао Кастиљехо и себи створио сјајну шансу. На срећу по Звезду, добра одбрана Борјана.

20:17 18.02.2021
Дијего Фалчинели у акцији на мечу између Црвене звезде и Милана у оквиру 1/16 финала Лиге Европе - Sputnik Србија, 1920
Италијан преварио Италијана – за радост Звезде /видео/
20:13 18.02.2021

Тео Ернандез, који је изнудио пенал, је ставио лопту на белу тачку и Борјана послао у једну, а лопту у другу страну.

Гости поново воде – 1:2.

20:11 18.02.2021

Нова грешка Панкова. Овог пута је начинио једанаестерац. Звездин штопер је, подсетимо, постигао и аутогол.

ВАР соба је потврдила одлуку главног судије.

20:04 18.02.2021

Донарума је прочитао намеру Гејлора Канге, али је ударац Звездиног везисте било довољно убојит да донесе изједначење!

1:1!

20:03 18.02.2021

Ромањоли је играо руком после шута Фалчинелија! Пенал за црвено-беле!

20:00 18.02.2021

Иванић и Бен су имали ситуацију два на два, али је Бен закомпликовао шансу и од свега Звезда је добила само корнер после рутинске одбране Донаруме.

19:58 18.02.2021

Једна измена у Милану: Изашао је Ребић, ушао је Рафаел Леао.

19:42 18.02.2021

Чак три пута је лопта завршила у мрежи Звезде у првом полувремену, али је два од та три гол поништен. Са друге стране, црвено-бели су неколико пута имали добре шансе, али су или промашивали, или је Донарума сјајно реаговао.

После првих 45 минута, ипак, на семафору стоји 0:1.

Детаљ са меча Црвена звеза — Милан, у дуелу Немања Милуновић и Марио Манџукић - Sputnik Србија
19:41 18.02.2021
19:39 18.02.2021

Звезда је у последњим минутима првог полувремена извела и пети корнер, али није успела да опасније угрози Донаруму.

Милуновић је лопту себи наместио на волеј из одличне позиције, на неколико метара од гола, али шутирао далеко изнад гола.

19:37 18.02.2021

Много несреће за младог Радована Панкова. Хтео је најбоље, али је случајно лопту послао иза леђа Милана Борјана. Милан води после аутогола Панкова.

19:34 18.02.2021
Резервни фудбалери Милана на утакмици против Звезде - Sputnik Србија

Решење добијате после утакмице...

19:33 18.02.2021

Бенасер не може да настави меч, па је Стефано Пиоли приморан на измену. На терену је Сандро Тонали, млади везиста којег медији пореде са легендарним Андреом Пирлом.

19:29 18.02.2021

Донарума је мирно прихватио лопту после лошег корнера Бена, а како би спречио контру Милош Дегенек га је благо поткачио док је пролазио поред њега. Италијан је од судије захтевао жути картон за штопера Звезде, али то, на срећу, није била одлука.

19:26 18.02.2021

Бен је овог пута шутирао, али је ударац био поприлично безопасан по Донаруму. Ипак, то је још један ударац у оквир гола противника.

19:22 18.02.2021
Спутњик спорт на утакмици Црвена звезда – Милан - Sputnik Србија
19:20 18.02.2021

Поново је Звездин офанзивни везиста одлично шутирао, али Донарума је био добро постављен, па промене резултата нема.

19:17 18.02.2021

Још једном полуконтра гостију, али гола нема. Крунић је послао правовремен пас ка Ребићу, али ударац Хрвата одлази преко гола.

19:15 18.02.2021

Севнула је контра Звезде и Иванић је изашао очи у очи са голманом гостију. Нажалост, млади Италијан је ногом одбранио његов ударац.

19:14 18.02.2021
Детаљ са меча Црвена звеза — Милан - Sputnik Србија
19:13 18.02.2021

Раде Крунић је упутио добар ударац са ивице шеснаестерца, али је Борјан поново био на висини задатка. Милан је добио нови корнер, али је одбрана српског тима отклонила опасност.

19:09 18.02.2021

У последњих неколико минута Звезда има потпуну теренску иницијативу, али јој недостаје завршни пас којим би створила велику прилику и потенцијално дошла до вођства.

19:06 18.02.2021

Мислило се да је Милан повео, славље је већ завршено, али онда - ВАР технологија! Иако је Ернандез матирао Борјана после велике грешке Милана Борјана, који је лоше проценио лет лопте, судија је реаговао и поништио погодак гостију због играња руком.

Остаје 0:0!

19:02 18.02.2021

Први посао за голмана гостију Донаруму у осмом минуту и рутинска одбрана. Недуго затим на другој страни је био опасан Ребић, али је Борјан добро реаговао и избацио лопту у корнер.

18:57 18.02.2021

Саму Кастиљехо је искористио тренутак непажње одбране Црвене звезде и остао сам пред Миланом Борјаном. Рутински је решио ту ситуацију, али је гол поништен због офсајда.

ВАР соба је поново погледала ситуацију и потврдила одлуку главног арбитра.

18:55 18.02.2021
18:48 18.02.2021
Дијего Фалчинели, италијански фудбалер, у дресу Црвене звезде - Sputnik Србија, 1920
Ђорић за Спутњик: Звезда би и са другим тимом била шампион, Дејо неће доћи на Милан
18:42 18.02.2021

Како јавља репортер Спутњик спорта са лица места, видео-бима испред стадиона неће бити, па ће се њих око 50 запутити у неки од оближњих локала како би испратили утакмицу.

Подсетимо, иако се спекулисало супротно, навијачима није дозвољено присуство на вечерашњој утакмици.

18:37 18.02.2021

Имате још мало времена да завршите са обавезама. Спектакл на Маракани ускоро почиње...

Делије су оставиле јасну поруку Милану /фото, видео/

Останите уз Спутњик спорт и испратите све најзанимљивије детаље са Звездиног меча сезоне, који у шеснаестини финала Лиге Европе игра против италијанског гиганта, Милана!