Репрезентативац Србије Филип Петрушев - Sputnik Србија

Србија се на крилима Петрушева пласирала на Европско првенство!

Кошаркашка репрезентација Србије пласирала се на Европско првенство победом над Грузијом – 92:66.

Србију је на овом сусрету са клупе предводио Дејан Милојевић, пошто селектор Игор Кокошков није могао да се прикључи екипи услед обавеза у Фенербахчеу.

Наши кошаркаши урадили су оно због чега су дошли у Тбилиси – победом над домаћом селекцијом и математички су обезбедили пласман на шампионат Старог континента.

Србију је до победе предводио талентовани Филип Петрушев који је на овом сусрету дебитовао у сениорској репрезентацији.

Центар Меге утакмицу је заршио са 27 поена, шест скокова и две асистенције – индекс 30.

Њега су још пратили Анђушић са 22 поена, Аврамовић је додао девет, док су Јарамаз и Радуљица постигли шест.

„Орлови“ су одлично отворили утакмицу и после неколико минута игре резултат на семафору био је – 2:11.

Српски кошаркаши играли су гранитну одбрану, напад је добро функционисао, али то је било само на почетку.

Изабраници Дејана Милојевића лоше су завршили прву четвртину, убацили су само два поена за четири минута, те је после 10 минута резултат био – 10:13.

Поени су се тешко постизали, гледали смо фестивал промашаја, међутим, Филип Петрушев и Данило Анђушић ушли су у добар ритам, па је и Србија заиграла боље.

Коначно су и тројке кренуле да улазе и Србија је, за разлику од прве деонице, одлично финиширала прво полувреме – 31:37.

Бриљирао је Петрушев са 16 поена, док је Анђушић постигао 10.

Трећа четвртина била је одлучујућа за исход утакмице. Србија је фуриозно отворила овај период, са три тројке у три напада, те је и предност први пут била двоцифрена.

До краја деонице наши кошаркаши нису попуштали, погађали су из свих позиција и пред последњих десет минута игре имали су +14 – 51:65.

У четвртој четвртини предност је само расла и Србија је на крају заслужено славила против Грузије и тиме обезбедила пласман на Европско првенство.

Спутњик сазнаје: Клуб из Подмосковља пред гашењем, Јовић тражи нову средину

Никола Јокић обезбедио поклоне за малишане Сомбора

Србија без селектора и два евролигаша путује на турнир одлуке

16:06 19.02.2021
17:53 19.02.2021

Обезбеђен је пласман на Европско првенство!

17:49 19.02.2021

Његов 27. поен!

17:47 19.02.2021

Србија је одавно сломила отпор противника, чека сам крај утакмице.

17:43 19.02.2021
17:40 19.02.2021

На пет минута до краја наши кошаркаши имају 24 поена предности.

Илија Зурос затражио је тајм-аут.

17:39 19.02.2021

Први пут имамо више од 20 поена предности. Поентирао је Алекса Аврамовић, његов девети поен.

17:38 19.02.2021
17:34 19.02.2021

Његов 24. поен!

17:33 19.02.2021

После продора.

17:31 19.02.2021

Арбитри су дали техничку Аврамовићу за фолирање, иако је добио ударац у лице.

17:29 19.02.2021
17:27 19.02.2021

Алекса Аврамовић поентирао је на истеку четвртине и Србија пред последњу деоницу има +14, 51:65.

17:25 19.02.2021

Феноменална четвртина наших кошаркаша. До краја треће деонице остало је још 60 секунди.

17:23 19.02.2021

Тројка Алексе Аврамовића.

17:21 19.02.2021

Сјајан деби играча Меге у дресу Србије.

17:19 19.02.2021
17:18 19.02.2021

Дејан Милојевић затражио је тајм-аут после тројке Санадзеа.

17:17 19.02.2021

Петрушев има 18 поена и пет скокова.

17:16 19.02.2021

Све функционише у нашој игри у трећој четвртини.

17:14 19.02.2021

Одржавамо предност.

17:13 19.02.2021

Грузија смањила заостатак на једноцифрен.

17:12 19.02.2021
17:09 19.02.2021

Сјајно!

Дангубић погађа трећу тројку Србије у другом полувремену. Илија Зурос морао је да затражи тајм-аут.

17:08 19.02.2021

Одлично отварамо друго полувреме!

17:07 19.02.2021

Анђушић погађа тројку!

16:53 19.02.2021
16:51 19.02.2021

Данило Анђушић поентирао је на крају првог полувремена, те Србија има +6 на полувремену!

Бриљира Петрушев са 16 поена, док је Анђушић убацио 10.

На другој страни Шермадини има 12, а Френкамп 10.

Браво, одлично финишира наша селекција прво полувреме.

16:50 19.02.2021

Шермадини је погодио оба слободна бацања.

16:48 19.02.2021

Прва тројка за нашу репрезентацију!

16:47 19.02.2021

На истеку напада, штета...

16:46 19.02.2021
16:45 19.02.2021

Шермадини је погодио оба слободна бацања, 24:25.

Претходно је Филип Петрушев промашио тројку.

16:44 19.02.2021
16:43 19.02.2021

Американац у редовима Грузије погодио је оба слободна бацања, 20:24.

16:42 19.02.2021

Подршка на друштвеним мрежама.

16:41 19.02.2021

Мирослав Радуљица добро се позиционирао и само вратио лопту у кош.

16:39 19.02.2021

После офанзивног скока кошаркаша Меге постиже свој десети поен.

Данило Анђушић погодио је три слободна бацања, пошто је претходно фаулиран при шуту за три поена.

16:38 19.02.2021

Лоша одбрана Радуљице и центар Грузије лако је погодио поред њега.

16:37 19.02.2021

Србија тешко постиже поене из игре.

16:35 19.02.2021

Поентирао је Френкамп, те је Дејан Милојевић затражио тајм-аут.

16:34 19.02.2021

Плус Грузија има напад. Бекаури је промашио тројку за вођство.

На другој страни Петрушев је био непрецизан.

16:29 19.02.2021

Прво је Алекса Аврамовић промашио полагање, а потом је и Данило Анђушић после офанзивног био непрецизан ван линије 6,75.

Арбитри су неколико минута да ли се ради о намерном фаулу и на крају су то и досудили. Јарамаз је прекинуо контру и Санадзе ће имази два слободна.

16:25 19.02.2021

Коначно кош наших репрезентативаца.

16:24 19.02.2021
16:23 19.02.2021

Марко Луковић направио је грешку у корацима, лопта је за Грузију.

16:22 19.02.2021
16:18 19.02.2021

Прилично неефикасна прва четвртина.

Србија је одлично отворила утакмицу, повела са +9 (2:11), али веома лоше је финиширала прву деоницу, те после 10 минута има три поена предности – 10:13.

16:17 19.02.2021

Поентирао је млади српски кошаркаш под кошем Грузије.

16:16 19.02.2021

Нови кош Ђорђа Шермадинија.

Марко Луковић промашио је шут за три поена.

16:15 19.02.2021

Поентирао је Ђорђо Шермадини.

На другој страни Радуљица је направио фаул у нападу, лопта је за Грузију.

Американац из редова Грузије погодио је од таблу.

16:12 19.02.2021

Филип Петрушев поентирао је у рекету Грузије за великих девет поена предности, 2:11.

16:08 19.02.2021

Јарамаз је истрчао контру, фаулиран је и погодио је једно слободно бацање, 2:7.

Френкамп је промашио тројку, а на другој страни није поентирао ни Мирослав Радуљица.

Одлична одбрана наше селекције и кошаркаш из Грузије прави грешку у корацима.

16:07 19.02.2021

Први поени за Данила Анђушића, 2:6.

Нови промашај Шермадинија, а потом је непрецизан био и Петрушев.

16:05 19.02.2021

Добра одбрана Петрушева, међутим, Дангубић је изгубио лопту и Грузија поентира после контранапада, 2:4.

Дангубић није успео да поентира. На другој страни фаул у нападу Шермадинија.

16:03 19.02.2021

Два слободна бацања за Филипа Петрушева, дебитанта у националном дресу Србије.

Млади центар погодио је оба бацања, 0:2.

Боколишвили је промашио тројку, одлична одбрана наших играча.

Шермадини прави фаул над Радуљицом и српски играч иде на линију за слободна бацања. Погодио је оба, 0:4.

16:00 19.02.2021

Први напад имају кошаркаши Грузије.

Грузија није успела да поентира, лопта је за наш тим. Анђушић није успео да поентира.

15:58 19.02.2021

Срећно „орлови“!

15:54 19.02.2021

Утакмица ускоро почиње!

15:43 19.02.2021
Селектор кошаркаша Србије Игор Кокошков (десно) и његов помоћник Дејан Милојевић - Sputnik Србија, 1920
15:38 19.02.2021
15:33 19.02.2021

Финци су овом победом (92:84) обезбедили пласман на ЕП, пошто имају бољи међусобни скор од Швајцарске.

Нашој репрезентацији сада је потребно да победи Грузију или Швајцарску у последњем колу. Уколико изгубимо оба меча, нећемо се пласирати на Евробаскет.

О томе нико не мисли, ипак смо вицешампиони Европе и очекујемо обе победе у последњем циклусу квалификација.