Бјелица „епизодиста“, Мајами се осветио шампиону /видео/

© AP Photo / Mark J. TerrillЏими Батлер и Леброн Џејмс у дуелу Мајамија и Лејкерса
Џими Батлер и Леброн Џејмс у дуелу Мајамија и Лејкерса - Sputnik Србија, 1920, 21.02.2021
Српски кошаркаш Немања Бјелица имао је епизодну улогу у поразу својих Сакраменто Кингса. Екипа Мајами Хита осветила се Лос Анђелес Лејкерсима за пораз у прошлогодишњем финалу НБА лиге.

Сакраменто Кингси су уписали шести пораз у низу, пошто су од њих били бољи Чикаго Булси резултатом 122:114.

Бјелица је за непуних 12 минута на паркету уписао девет поена (3/7 из игре), три скока и једну асистенцију.

Чикаго је контролисао утакмицу практично од првог до последњег минута и заслужено дошао до победе против тима који је био без свог стартног крилног центра Харисона Барнса и стартног центра Ришона Холмса.

Код победника најбољи је био Зек Лавин са 38 поена, а пратили су га Коби Вајт са 19 и Тедијус Јанг са 18 поена.

На другој страни видели смо дабл-дабл Марвина Беглија од 26 поена и 11 скокова. Бади Хилд је имао 23, а Диерон Фокс 20 поена.

У репризи прошлогодишњег великог финала, екипа Мајами Хита је савладала Лејкерсе у Лос Анђелесу резултатом 96:94.

Мајами је искористио то што Лејкерси нису на располагању имали Ентонија Дејвиса, који ће пропустити наредних месец дана због повреде.

Гости су често имали двоцифрену предност, али су Лејкерси константно успевали да се резултатски врате у меч и закомпликују ситуацију.

Поенима Кајла Кузме на минут и по до краја домаћин је пришао на два поена заостатка, али је у наредних неколико дана промашивао и тако остао без шансе за победом.

Кендрик Нан је имао 27 поена, Џими Батлер 24, уз осам скокова и пет асистенција, а Бем Адебајо 16, уз десет скoкова и шест асистенција.

Кајл Кузма је био најефикаснији код губитника са 23 поена, док је трипл-дабл умало виђен код Леброна Џејмса, који је имао 19 поена и по девет скокова и асистенција.