Велика подршка војсци Јерменије: Бивши генерални секретар ОДКБ на митингу /видео/

Пратите нас
На тргу Слобода у центру Јеревана се одржава митинг опозиције. Велики број људи се окупио, у знак подршке Генералштабу своје војске који је данас сменио премијер Никол Пашињан.

Током митинга који се одржава у центру Јеревана појавиле су се гласине да Пашињан спрема хапшење генерала.

Бивши генерални секретар ОДКБ Јуриј Хачатурјан, обраћајући се маси рекао је: „Данас сам јако радостан, напокон се наша војска пробудила… Не знам ко су ти идиоти који ће кренути да их (генерале) хапсе“, прокоментарисао је гласине Хачатурјан.

Опозициони лидер Ишхан Сагатељан изјавио је да је јерменска војска још једном показала да је уз народ и позвао народ да такође буде уз војску.

Интересантно је да председник Јерменије Армен Саркисјан, обраћајући се грађанима, није навео да ли је потписао смену руководства Генералштаба. 

Он је изјавио да предузима мере за смањење ескалације у земљи.

„Хитно иницирам кораке за смањење напетости и проналажење начина за мирно решавање ситуације“, наводи се у саопштењу објављеном на његовом сајту. 

Саркисјан је позвао државне органе, безбедносне и политичке снаге и грађане да покажу уздржаност и разборитост.

„Наш народ не може дозволити себи раскол, треба одбацити сваки покушај дестабилизације“, поручио је председник.

Подсетимо, раније је Генералштаб Оружаних снага Јерменије затражио оставку премијера Николе Пашињана. Он је то назвао покушајем војног пуча, сменио начелника Генералштаба и позвао народ на митинг.

Тренутно се у Јеревану одржавају два митинга - присталица и противника Пашињана. Премијер је са породицом прошетао улицама града, а затим се вратио у Владу.  Тренутно се у центру града окупља опозиција, како би пружили подршку Генералштабу војске.

Дан раније је председник Јерменије Армен Саркисјан на предлог Пашињана сменио првог заменика начелника Генералштаба Тирана Хачатрјана, који је према писању медија, исмејао речи шефа владе о ракетним системима „Искандер“.

Популарност Пашињана нагло је опала након потписивања примирја о Нагорно-Карабаху са Азербејџаном у јесен прошле године. Јереван се, у складу са споразумом, морао одрећи Келбаџарског, Лачинског и Агдамског региона. Након тога, у јерменској престоници су почели протести.

Прочитајте још:

Све вести
0
Да бисте учествовали у дискусији
извршите ауторизацију или регистрацију
loader
Ћаскање
Заголовок открываемого материала