Партизанов кошмар на Јадрану се наставио у Задру /видео/

© Фото : АБА лига/Задар/Звонко КуцелинДоминик Мавра (Задар, лево) и Огњен Јарамаз (Партизан, десно)
Доминик Мавра (Задар, лево) и Огњен Јарамаз (Партизан, десно) - Sputnik Србија, 1920, 27.02.2021
Кошаркаши Партизана наставили су да пружају лоше партије у АБА лиги, пошто је овог пута од њих био бољи Задар резултатом 96:94, у 19. колу регионалног првенства.

Задар је забележио битну победу у борби за опстанак, док су црно-бели, који су одавно изгубили реалне шансе за пласманом у плеј-оф, претрпели пети пораз у низу у Јадранској лиги.

Хрватски клуб је уједно забележио и прву победу против Партизана после четири узастопна неуспеха на домаћем паркету.

Партизан сада има учинак од седам победа и 11 пораза, док Задар има шест тријумфа и девет неуспеха.

Задар је боље отворио меч, који је почео доста тврдо, без пуно поена и атрактивних потеза.

Партизан је током прве четвртине правио доста грешака, што је Задранима донело вођство (19:17).

​Друга четвртина почела је одлично по госте из Београда, односно по њиховог плејмејкера Џоша Перкинса, који је са три тројке направио преокрет.

Американац је наставио да игра одлично, али то нису испратили његови саиграчи.

Домаћин је на полувремену имао заслужену предност (41:37).

​Тројке Загорца и Јарамаза задржале су црно-беле у резултатском прикључку почетком треће деонице, али су Задрани јако брзо дошли до двоцифрене предности.

У једном тренутку је било убедљивих +12 за домаћи састав, али је екипа коју предводи Сашо Филиповски успела да пред последњих десет минута има прихватљив заостатак (61:55).

​Задар је добро чувао предност у прва четири минута последњег квартала, када је уследила серија Партизана за прво изједначење још од почетка друге четвртине.

Црно-бели су имали два напада за вођство, али су промашаје Дангубића и Трифуновића сурово казнили Мавра и Картер са по једном тројком за +6.

Ипак, Партизан се није предавао. Поенима Јарамаза и Трифуновића дошли смо до потпуног егала (81:80) на око 80 секунди до краја утакмице.

Партизан је поново имао напад за вођство и поново га упрскао, овог пута после корака Перкинса, а казна је овог пута дошла после полагања Палокаја на 30 секунди до краја.

Спасилац црно-белих је по ко зна који пут био Јарамаз, који је на нешто више од секунде до краја погодио тројку за изједначење. Задру није успела акција за победу, па се отишло у продужетак.

​Драматични повратак у меч није помогао Партизану, који је постигао прве поене у додатних пет минута, али онда допустио серију противнику да направи нову серију.

У наредних неколико напада играло се кош за кош, што је више одговарало домаћем саставу који је чувао предност.

На нешто више од 60 секунди до краја продужетка Задар је дошао до четири поена предности, а Филиповски је реаговао тајм-аутом.

Одмах после предаха тројку је промашио Томас, а Задар се са два слободна бацања Мавре одлепио на, испоставило се, недостижних +6.

​Од играча у црно-белом дресу се највише истакао Рашон Томас са 24 поена уз невероватних 10/14 из игре и девет скокова.

Одлични су били и Огњен Јарамаз са 19 поена и седам асистенција, Урош Трифуновић са 18 поена и осам скокова и Џош Перкинс са 18 поена и пет скокова.

На другој страни истакли су се Доминик Мавра са 20, Џастин Картер са 17 и Коди Џастис, Домагој Вуковић и Чинану Онуаку са по 11 поена.

Партизанов наредни дуел биће 3. марта у Италији, када у претпоследњем колу Топ 16 фазе Еврокупа гостује Тренту.